X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

To koniec okresu stabilizacji w Belgii. Rośnie liczba zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 18:53
Po okresie stabilizacji Belgia ponownie odnotowuje wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Rośnie także liczba hospitalizacji i zgonów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Wirusolodzy przestrzegają, że chłodniejsza pogoda i złagodzenie ograniczeń mogą jeszcze zwiększyć liczbę zakażeń w najbliższych dniach i tygodniach, a to oznacza presję na szpitale. Jeden z czołowych wirusologów w Belgii Steven Van Gucht powiedział, że na razie sytuacja na oddziałach covidowych jest opanowana.

Posłuchaj
00:53 11348237_1.mp3 Belgia - po okresie stabilizacji znowu rośnie liczba zakażeń (Beata Płomecka/IAR)

 

miasteczko free1200.jpg
Pandemia nadszarpnęła budżety wszystkich europejskich samorządów. Luka sięga setek miliardów euro

Obecnie zajętych jest 790 łóżek, to wzrost o 8 procent w porównaniu z sytuacją sprzed 10 dni. Średnio w ciągu doby potwierdzano ponad 2200 zakażeń, to wzrost o 19 procent. Natomiast w ostatnich trzech dniach liczba potwierdzanych przypadków patogenu wynosiła między 3 a 4 tysiące. Liczba zgonów wzrosła o 47 procent, najwięcej jest odnotowano ich w Brukseli, gdzie odsetek zaszczepionych jest najniższy w porównaniu z innymi regionami - Flandrią i Walonią.

dz

Czytaj także

Przepustki covidowe w barach, na siłowni. Belgijskie odpowiedniki unijnych certyfikatów wchodzą w życie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 12:13
Od dziś w Brukseli obowiązkowe są przepustki covidowe w barach, teatrach, klubach sportowych, czy w kinach. Belgijskie karnety sanitarne to odpowiednik unijnych certyfikatów zaświadczających o szczepieniu, negatywnym wyniku testu, bądź przebytym zakażeniu koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Rosji ostatniej doby zmarło 999 osób na COVID-19. Padł też rekord nowych zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 13:11
W Rosji minionej doby zmarło 999 pacjentów chorych na COVID-19. To najwięcej od początku pandemii koronawirusa. W ostatnich 24 godzinach służby sanitarne stwierdziły ponad 32 tysiące nowych zakażeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnia europejska ambasada w Korei Północnej wstrzymuje pracę. Powodem COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 18:36
Z powodu restrykcji związanych z pandemią Covid-19 z Korei Płn. wycofywani są zagraniczni dyplomaci – podała agencja Yonhap. Pojawiły się informacje o wstrzymaniu pracy ambasady Rumunii, uznawanej za ostatnią działającą ambasadę europejską w Pjongjangu.
rozwiń zwiń