more_horiz
Wiadomości

Andrej Babisz nie utworzy rządu w Czechach. Zapewnił, że jest gotów przejść do opozycji

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 20:25
Andrej Babisz zapowiedział, że nie będzie stosował obstrukcji przy przekazywaniu władzy w Czechach. Obecny premier zapewnił, że po przegranych wyborach jest gotów na przejście do opozycji.
Andrej Babisz
Andrej BabiszFoto: PAP/Leszek Szymański

Posłuchaj
00:53 11348382_1.mp3 Andrej Babisz zapowiedział, że nie będzie stosował obstrukcji przy przekazywaniu władzy. Z Pragi - Wojciech Stobba (IAR)

 

W wywiadzie dla radia Frekvence 1 Andrej Babisz zadeklarował, że nie przyjmie propozycji utworzenia rządu, jeśli zgodnie z zapowiedzią otrzyma ją od prezydenta Milosza Zemana. Obecny premier dodał, że jest gotów na przekazanie władzy tworzącej się koalicji i przejście do opozycji wraz ze swoją partią ANO.

Fiala1200/PAP
Nowy rząd w Czechach. Prof. Szymanowski: miejmy nadzieję, że Fiala zmieni politykę zagraniczną kraju

Andrej Babisz już wcześniej wskazywał, że prawdopodobnie nie będzie próbował tworzyć rządu w sytuacji, w której pięć opozycyjnych partii dysponuje większością 108 głosów w nowej Izbie Poselskiej i żadna z nich nie zamierza negocjować z ANO.

Czytaj także:

Ugrupowania, które mają stworzyć większościowy rząd w Czechach, od wczoraj prowadzą rozmowy programowe zmierzające do podpisania umowy koalicyjnej. Porozumienie obejmie koalicję SPOLU oraz sojusz Partii Piratów i Burmistrzów. Według deklaracji ma być gotowe do 8 listopada, czyli do dnia, w którym odbędzie się inauguracyjne posiedzenie nowej Izby Poselskiej.

bf

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem