X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Hiszpania proponuje KE utworzenie przejściowych stref dla imigrantów w Afryce, plan popiera kilka państw UE

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 18:45
Rząd Hiszpanii przedstawił KE plan utworzenia przejściowych stref dla imigrantów w północnej części Afryki. Dzięki nim, jak twierdzą władze w Madrycie, można byłoby powstrzymać nasilające się zjawisko napływu nielegalnych przybyszów do południowej części UE.
Czerwony Krzyż pomaga grupie 73 imigrantów w doku Cebolla de Arrecife na Lazanrote, (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania, 13 października 2021 r.). Grupa 73 imigrantów została uratowana, gdy próbowała dotrzeć do Hiszpanii na dwóch małych statkach, w odległości 26 kilometrów od wybrzeża
Czerwony Krzyż pomaga grupie 73 imigrantów w doku Cebolla de Arrecife na Lazanrote, (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania, 13 października 2021 r.). Grupa 73 imigrantów została uratowana, gdy próbowała dotrzeć do Hiszpanii na dwóch małych statkach, w odległości 26 kilometrów od wybrzeżaFoto: PAP/EPA/JAVIER FUENTES FIGUEROAA

migranci niemcy 1200 forum.jpg
Władze Brandenburgii zmagają się z napływem migrantów. "To wojna hybrydowa, która może ogarnąć cały kontynent"

Jak podał w sobotę powołujący się na źródła w MSW Hiszpanii portal 20 Minutos, szef resortu Fernande Grande-Marlaska przedstawił już władzom KE plan utworzenia tzw. stref przyjęcia, czyli tymczasowych miejsc pobytu dla zmierzających w kierunku Europy Afrykańczyków. Projekt ten przekazał 8 października unijnej komisarz ds. wewnętrznych Ylvie Johansson.

Zgodnie z tym dokumentem strefy przejściowe, w których tymczasowo mogliby przebywać kierujący się do UE Afrykańczycy, miałyby powstać m.in. w Algierii oraz Mauretanii. Służyłyby one powstrzymaniu nasilającej się presji migracyjnej na państwa południa Europy.

Czytaj także: 

Mobilizuje się kilka państw

Zdaniem 20 Minutos projekt utworzenia stref przejściowych cieszy się też poparciem władz Cypru, Grecji, Włoch oraz Malty.

Według hiszpańskich mediów Madryt zmienił swoją politykę dotyczącą przyjmowania nielegalnych imigrantów po wdarciu się do Ceuty, północnoafrykańskiej enklawy Hiszpanii, ponad 12 tys. przybyszów z Maroka i państw Afryki Subsaharyjskiej pomiędzy 17 a 19 maja 2021 r. Do sytuacji tej doszło wraz z tymczasowym odstąpieniem przez Rabat od pilnowania granicy.

Dziennik "El Independiente" wskazuje, że MSW Hiszpanii rozpoczęło masowe deportacje przybyszów do państw ich pochodzenia. Potwierdził, że w ostatnich miesiącach rząd Pedro Sancheza wynajmował od prywatnych spółek statki pasażerskie, aby deportować nimi nielegalnych imigrantów.

(PAP)/in./

Czytaj także

Unijne sankcje dla Białorusi za wywołanie kryzysu migracyjnego. Znamy szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 10:52
Piąty pakiet unijnych sankcji wobec białoruskiego reżimu może być gotowy w przyszłym miesiącu - poinformował wysoki rangą dyplomata w Brukseli. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nielegalnie przez Polskę do Niemiec. Ośmiu imigrantów zatrzymanych przez SG

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 15:42
Straż Graniczna zatrzymała w Kwaszeninie w pow. bieszczadzkim ośmiu migrantów z Afryki. Ludzie w wieku od 16 do 37 lat wraz przewodnikiem nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Cudzoziemcy chcieli dotrzeć do Niemiec, a za przerzut zapłacili po 3 tys. dolarów.
rozwiń zwiń