X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Unijna debata o praworządności. Polskiego premiera poparli przywódcy trzech państw

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 23:33
Dwie godziny trwała debata o praworządności i Polsce na unijnym szczycie w Brukseli w związku z niedawnym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. W dyskusji wzięło udział kilkunastu przywódców. - Debata była spokojna - relacjonował jeden z unijnych dyplomatów, wskazując, że polskiego premiera poparli szefowie rządów Węgier, Słowenii i Słowacji.
Premier Mateusz Morawiecki z przywódcami innych państw na szczycie UE
Premier Mateusz Morawiecki z przywódcami innych państw na szczycie UEFoto: Forum/JOHANNA GERON

Mateusz Morawiecki PE free 1200.jpg
Szczyt UE. Premier: zreformujemy sądownictwo w kraju, ale nie pod presją

Unijny dyplomata powiedział, że ci, którzy wzięli udział w dyskusji wyrażali nadzieję na dialog polityczny, który pozwoli wyjść z sytuacji. Dodał, że wszyscy zgadzają się, że praworządność i niezawisłość sądów są podstawowymi wartościami.

Z jego relacji wynika ponadto, że polskiego premiera poparli premierzy Węgier i Słowenii, a także Słowacji. Krytyczne stanowisko pod adresem Polski powtórzył premier Holandii Mark Rutte i tylko on domagał się uruchomienia mechanizmu warunkowości i wstrzymania wypłat Polsce w ramach Krajowego Funduszu Odbudowy.

O ostrożne postępowanie apelowała kanclerz Niemiec wsparta przez przywódców Francji i Włoch.

kp

Czytaj także

"Apel, do którego KE i państwa nie muszą się stosować". Waszczykowski o rezolucji PE

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 18:00
– Celem takiego grillowania, takich rezolucji, jest doprowadzenie do tego, że agencje będą obniżały nam ratingi, że inwestorzy nie będą chcieli inwestować, że będą drożały nasze pożyczki itd. – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł PiS i były szef MSZ Witold Waszczykowski, pytany o rezolucję PE w sprawie Polski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS przeciw. PO, PSL i Lewica - za. Tak głosowali polscy eurodeputowani ws. rezolucji PE dot. wyroku TK

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 18:30
W czwartkowym głosowaniu nad rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego europosłowie PiS opowiedzieli się przeciwko jej przyjęciu, natomiast europosłowie PO, PSL i Lewicy poparli dokument.
rozwiń zwiń