X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Atak piratów na irański tankowiec. Media: marynarka wojenna oddała strzały ostrzegawcze

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 10:41
Marynarka wojenna odparła atak piratów na irański tankowiec w Zatoce Adeńskiej - poinformowały irańskie media powołujące się na Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej. Do próby przejęcia tankowca doszło w pobliżu Cieśniny Bab al-Mandab.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Farzad Frames/Shutterstock

"Do ataku doszło jeszcze przed wpłynięciem tankowca do Cieśniny Bab al-Mandab. Tankowiec został otoczony przez cztery kutry, na który pokładzie znajdowały się grupy uzbrojonych mężczyzn" - podała irańska telewizja państwowa. "Atak udało się udaremnić, gdy z pilotujących tankowiec jednostek zostały oddane strzały ostrzegawcze" - zaznaczyła stacja.

shutterstock iran free chomeini free 1200.jpg
Iran oskarża Stany Zjednoczone i Izrael o cyberatak paliwowy

Bab al-Mandab (dosłownie: Wrota Łez) to cieśnina oddzielająca wybrzeża Afryki od Półwyspu Arabskiego, która łączy Morze Czerwone z Oceanem Indyjskim. Jest to newralgiczny punkt żeglugowy łączący Europę z Dalekim Wschodem.

W Zatoce Adeńskiej bardzo często dochodzi do ataków piratów na jednostki pływające. Wywodzący się głównie z Somalii przestępcy dokonują uprowadzenia statków dla okupu.

Czytaj także:

W ostatnich latach irańska marynarka rozszerzyła obszar swoich działań, wysyłając okręty na wody Oceanu Indyjskiego i Zatoki Adeńskiej, by lepiej chronić irańskie statki przed atakami somalijskich piratów.

bf

Czytaj także

Międzynarodowy kontekst sytuacji w Afganistanie

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 23:15
Od ponad tygodnia Afganistan i sytuacja w tym kraju dominuje serwisy informacyjne na całym świecie. Poruszające zdjęcia i filmiki z lotniska w Kabulu, doniesienia z różnych miast zajętych przez talibów rozgrzewają media społecznościowe, ale również dyskusje ekspertów i komentatorów. Tym bardziej że dochodzi również kontekst krajowy, czyli sytuacja na granicy z Białorusią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Iranu zapewnia o "przejrzystości" polityki nuklearnej. To odpowiedź na nowy raport MAEA

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 17:02
Prezydent Iranu Ebrahim Raisi oświadczył, że jego kraj prezentuje "przejrzystość" w swoich działaniach nuklearnych. To odpowiedź na wtorkowy raport Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), w którym zarzucono Teheranowi brak wyjaśnień na temat uranu znalezionego w niezadeklarowanych przez stronę irańską miejscach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcemy wznowienia rozmów nuklearnych ze światowymi mocarstwami". Prezydent Iranu podczas forum ONZ

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 21:50
- Iran chce wznowienia rozmów nuklearnych ze światowymi mocarstwami, aby doprowadzić do zniesienia sankcji USA - powiedział prezydent Iranu Ebrahim Raisi podczas dorocznej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Jego przemówienie zostało wcześniej nagrane i odtworzone w czasie obrad.
rozwiń zwiń