X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Infiltracja przez zdrajców? Talibowie nawołują do czystek w swoich szeregach

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 14:10
Emir Islamskiego Emiratu Afganistanu Hibatullah Achunzada ostrzegł, że talibowie mogą być infiltrowani przez działających w ich szeregach zdrajców. W pisemnym oświadczeniu nalegał, żeby talibscy dowódcy pozbyli się podejrzanych osób.
Talibowie, zdj.ilustracyjne
Talibowie, zdj.ilustracyjneFoto: Shutterstock

To jeden z niewielu momentów, gdy najwyższy przywódca talibów zabrał głos, zauważyło AFP. Achunzada poinformował, że "wszyscy starsi rangą bojownicy muszą dokonać kontroli w swoich szeregach i sprawdzić, czy nie ma wśród nich nieznanych osobników działających przeciwko woli rządu, których trzeba się jak najprędzej pozbyć".


forum afganistan kobiety talibowie 1200.jpg
Prawa kobiet w Afganistanie. Jak zmieni się życie Afganek pod rządami talibów?

Czytaj także:

- Cokolwiek złego się stanie, wyżsi rangą bojownicy poniosą konsekwencje za swoje uczynki w tym i pozaziemskim świecie - ostrzegł. Jego oświadczenie zostało udostępnione na Twitterze na wielu profilach należących do talibów.

Talibowie rekrutują 

Odkąd przejęli w sierpniu władzę praktycznie w całym Afganistanie, talibowie zmuszeni byli szybko powiększyć swoje szeregi, rekrutując m.in. byłych wrogów, sprzymierzonych bojowników islamistycznych oraz młodych uczniów z madras. Choć zapewniają, że przywrócą pokój i bezpieczeństwo w kraju, mierzą się obecnie z narastającym zagrożeniem ze strony rywalizującej z nimi organizacji Państwa Islamskiego Prowincji Chorasan (IS-Ch).

We wtorek co najmniej 19 osób - w tym dowódca talibów - zginęło w ataku na szpital w Kabulu, do którego przeprowadzenia przyznało się Państwo Islamskie.

es

 

Czytaj także

Świat po klęsce USA w Afganistanie. Dyner: Rosja da radę prowadzić politykę w dwóch kierunkach

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 21:59
- W Kijowie wycofanie się Amerykanów z Afganistanu zostało odebrane z dużym niepokojem. Ukraińcy zrozumieli, że wsparcie Amerykanów nie jest bezwarunkowe - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Piechowska, analityk PISM. - Na razie wydaje się, że Rosja da radę prowadzić politykę zagraniczną na dwóch kierunkach, co nie jest bardzo dobrą wiadomością dla nas - przekonywała zaś Anna Maria Dyner, analityk PISM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o sytuacji w Afganistanie: tzw. Państwo Islamskie podejrzewa talibów o współpracę z USA

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 18:42
- W tej chwili takim miejscem staje się Kabul. Państwo Islamskie wykorzystało tę sytuację, aby pokazać talibom, że nie jest tak iż oni będą sami w Afganistanie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Wójcik z portalu euroislam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz przycinania i golenia brody. Talibowie ostrzegają fryzjerów w prowincji Helmand

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 08:55
Policja religijna znów rządzącego Afganistanem Talibanu ostrzegła fryzjerów w prowincji Helmand, że będą karani za strzyżenie i golenie męskiego zarostu, ponieważ jest to sprzeczne z surową interpretacją prawa muzułmańskiego, której zwolennikami są talibowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kabul: zamach bombowy podczas nabożeństwa żałobnego matki rzecznika talibów

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 19:24
Silna eksplozja, do jakiej doszło w niedzielę po południu w pobliżu meczetu Eid Gah, drugiego co do wielkości w Kabulu, pociągnęła za sobą wiele ofiar wśród ludności cywilnej - przekazali talibowie. Według BBC zginęło co najmniej osiem osób.
rozwiń zwiń