more_horiz
Wiadomości

Kolumbia: czterech żołnierzy zabitych w zasadzce. To odwet za aresztowanie szefa kartelu narkotykowego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 02:12
Czterech żołnierzy zostało zabitych na północnym zachodzie Kolumbii w zasadzce przygotowanej przez kartel Clan del Golfo, największą grupę handlarzy narkotyków w tym kraju - poinformowała kolumbijska armia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/HENRY ROMERO

Żołnierze wpadli w zasadzkę w miejscowości Ituango w departamencie Antioquia, uznawanym za obszar wpływów potężnego kartelu narkotykowego Clan del Golfo.

Otoniel 1200 pap.jpg
Wielki sukces kolumbijskiej policji. Najpotężniejszy handlarz narkotyków w kraju aresztowany

"Zasadzka w Ituango (...) jest nikczemna; potępiamy ten tchórzliwy atak" - napisał na Twitterze prezydent Kolumbii Ivan Duque.

Jak poinformowały kolumbijskie władze, był to już trzeci atak na żołnierzy sił rządowych w ciągu ostatnich dwóch tygodni w departamencie Antioquia. Zginęło w nich co najmniej siedmiu wojskowych.

Władze w Bogocie są przekonane, że ataki te są odwetem za aresztowanie szefa kartelu Clan de Golfo. Dairo Antonio Usuga, znany jako "Otoniel", został schwytany 23 października na północnym zachodzie Kolumbii, podczas operacji z udziałem ponad 500 członków kolumbijskich sił specjalnych.

Clan del Golfo to najpotężniejszy gang handlarzy narkotyków w Kolumbii, największy na świecie eksporter kokainy.

Aresztowanie "Otoniela" to najmocniejszy w ostatnich dziesięcioleciach cios rządu kolumbijskiego w zorganizowaną przestępczość w kraju, porównywany przez władze w Bogocie do zabicia w 1993 roku Pablo Escobara, kolumbijskiego barona narkotykowego.

Za pomoc w schwytaniu Usugi Stany Zjednoczone oferowały nagrodę w wysokości 5 milionów dolarów. 

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem