X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Izrael, USA i kraje Zatoki Perskiej ćwiczą razem na morzu. To pierwsze tego typu manewry

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 02:12
Siły ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bahrajnu, Izraela i Centralnego Dowództwa Sił Morskich Stanów Zjednoczonych (NAVCENT) rozpoczęły w środę wielostronne ćwiczenia w zakresie bezpieczeństwa morskiego na Morzu Czerwonym - poinformowało w czwartek dowództwo sił amerykańskich.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/AlejandroCarnicero

To pierwsze publiczne manewry morskie z udziałem Stanów Zjednoczonych, Izraela i dwóch krajów Zatoki Perskiej - informuje Reuters.

Czytaj także:
shutterstock_Iran bron nuklearna 1200.jpg
Powrót do negocjacji dot. umowy nuklearnej. Prof. Fyderek: Iran widzi w tym szansę na zniesienie sankcji

Przedstawiciel izraelskiej marynarki wojennej, informujący dziennikarzy o ćwiczeniach, powiedział, że rozpoczęcie takiej współpracy wojskowej pod auspicjami USA może pomóc w przeciwdziałaniu "projekcji siły" Iranu w regionie. Ćwiczenie, powiedział izraelski oficer, "zwiększy współpracę i bezpieczeństwo nie tylko na Morzu Czerwonym". - Mamy do czynienia z irańskim terrorem w całym regionie - stwierdził.

Pięciodniowe ćwiczenie obejmuje szkolenie z udziałem USS Portland, które "zwiększy współpracę operacyjną między zespołami morskich sił uczestniczących w manewrach", napisano w oświadczeniu USA. - Współpraca morska pomaga chronić wolność żeglugi i swobodny przepływ handlu, które są niezbędne dla regionalnego bezpieczeństwa i stabilności - powiedział wiceadmirał Brad Cooper, dowódca NAVCENT, 5. Floty USA i Połączonych Sił Morskich.

Czytaj także:

Negocjacje z Iranem 

Czytaj także:
shutterstock_ blinken free 1200.jpg
Sekretarz stanu USA: w sprawie Iranu rozważamy nie tylko negocjacje

Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn w zeszłym roku znormalizowały stosunki dyplomatyczne z Izraelem w ramach umowy wynegocjowanej z USA, znanej jako Abraham Accords, połączonej wspólnymi obawami o działania Iranu i nadziejami na korzyści gospodarcze.

Negocjacje między Iranem a głównymi mocarstwami w sprawie powrotu do umowy nuklearnej z 2015 r. zostały wznowione w Wiedniu 29 listopada. Porażka niesie ze sobą ryzyko gwałtownego wzrostu napięć regionalnych.

jbt

Czytaj także

Izrael formułuje oskarżenia pod adresem Iranu. Chodzi o planowanie zamachów na izraelskich biznesmenów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 13:11
Izrael oskarżył w poniedziałek Iran o planowanie ataków na izraelskich biznesmenów rezydujących na Cyprze. Oskarżenia "o spisek, który miałby doprowadzić do zabicia Izraelczyków" pojawiły się po tym, jak cypryjska policja potwierdziła aresztowanie w Nikozji uzbrojonego cudzoziemca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iran oskarża Stany Zjednoczone i Izrael o cyberatak paliwowy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 05:20
Szef obrony cywilnej Iranu Golamreza Dżalali oświadczył, że Izrael i USA prawdopodobnie są sprawcami cyberataku, który sparaliżował funkcjonowanie stacji benzynowych w Iranie.
rozwiń zwiń