more_horiz
Wiadomości

Będą sankcje wobec Białorusi za atak hybrydowy z udziałem migrantów. Jest zgoda UE

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 09:41
Jest zgoda w Unii Europejskiej na sankcje wobec Białorusi za atak hybrydowy z udziałem migrantów. Decyzję podjęli ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów na spotkaniu w Brukseli - ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Żołnierz przy granicy polsko-białoruskiej w okolicy przejścia granicznego w Kuźnicy
Żołnierz przy granicy polsko-białoruskiej w okolicy przejścia granicznego w KuźnicyFoto: PAP/16 Dywizja Zmechanizowana
wasik maciej1200.jpg
Wiceszef MSWiA: trzeba pokazać Łukaszence, że polska granica jest szczelna, że nie ulegniemy żadnej presji

Teraz kraje członkowskie sfinalizują prace nad czarną listą i po jej publikacji w unijnym Dzienniku Urzędowym będzie wiadomo kto został objęty restrykcjami.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że sankcje mają być nałożone na prawie 30 osób i firm zaangażowanych w proceder sprowadzania migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, następnie przewożenie ich do granicy z Unią i siłowe przepychanie przez nią.

Czytaj także:

Na czarnej liście mają się znaleźć białoruskie linie lotnicze Belavia, które przodowały w procederze sprowadzania migrantów. Mimo, że w ostatnich dniach deklarowały, że nie będą przyjmować na pokład samolotów obywateli Afganistanu, Irak, Jemenu, czy Syrii latających z Dubaju na Białoruś. Restrykcjami mogą być objęte także linii z Syrii czy Iraku.

Posłuchaj
00:51 11399693_1.mp3 Zgoda w UE na sankcje wobec Białorusi za atak z udziałem migrantów. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Ostrze sankcji nie dotknie natomiast tureckiego przewoźnika, który wstrzymał współpracę z Belavią i nie będzie już sprzedawał biletów migrantom na loty do Mińska. Część unijnych krajów chce, by lotnisko w białoruskiej stolicy zostało objęte sankcjami.

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem