more_horiz
Wiadomości

Kolejne sankcje wobec reżimu Łukaszenki. USA pracują nad nowym pakietem

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 00:23
Stany Zjednoczone pracują nad nałożeniem kolejnych sankcji na Białoruś - poinformował Departament Stanu. Rzecznik departamentu Ned Price powiedział dziennikarzom, że prace prowadzone są wspólnie z Unią Europejską i mają na celu powstrzymanie "nieludzkiego traktowania" migrantów przez władze białoruskie przy granicy z Polską.
Biały Dom
Biały DomFoto: robert cicchetti/shutterstock.com/cc

Jak powiedział Ned Price, chodzi o pociągnięcie do odpowiedzialności reżim Aleksandra Łukaszenki za ataki na międzynarodową demokrację i na prawa człowieka. - W obecnej sytuacji negocjacje nie przyniosą spodziewanych rezultatów - powiedział Ned Price dziennikarzom. Rzecznik Departamentu Stanu dodał, że reżim Łukaszenki jest nadzorowany przez władze w Moskwie.

Czytaj także:
doblin mid-21b12050 1200.jpg
Antony Blinken: solidarność z Polską w obliczu hybrydowych działań Łukaszenki

Czytaj także:

Od tygodni migranci, głównie z Bliskiego Wschodu, są kierowani przez reżim Aleksandra Łukaszenki na naszą wschodnią granicę i próbują ją nielegalnie przekroczyć. Ich ataki, podsycane przez funkcjonariuszy białoruskich, odpierają polscy strażnicy graniczni, policjanci i żołnierze Wojska Polskiego.

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem