more_horiz
Wiadomości

"Jest celem ataku, podobnie jak my w 2015 roku". Węgry solidarne z Polską

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 17:34
Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto na Facebooku przypomniał, że Węgry w 2015 r. były w takiej samej sytuacji, gdy migranci zaatakowali na przejściu granicznym Roeszke z Serbią. - Teraz Polacy stają wobec podobnego ataku. Wytrwałości, Przyjaciele. Jesteśmy z Wami! Brońcie swoich domów, brońcie Europy, nie przejmujcie się kłamstwami! - oświadczył Szijjarto.
Tłum nielegalnych migrantów przed przejściem granicznym w Kuźnicy
Tłum nielegalnych migrantów przed przejściem granicznym w KuźnicyFoto: twitter.com/@StZaryn

Minister napisał, że w 2015 r. media liberalnego mainstreamu były obecne na granicy węgiersko-serbskiej i "na żywo kłamały na temat tego, co się stało, a dokładniej tego, co się nie stało", donosząc o niewinnych uchodźcach i brutalnych węgierskich policjantach.

1200_Stoltenberg_PAP.jpg
"Solidaryzujemy się z Polską". Szef NATO o napiętej sytuacji na granicy

Do tego "słono opłacani" przedstawiciele Parlamentu Europejskiego "nawet przyjęli rezolucję w obronie wandali chcących się wedrzeć na Węgry, atakujących węgierskich policjantów".

Wsparcie V4

W poniedziałek szef węgierskiej dyplomacji poinformował, iż państwa Grupy Wyszehradzkiej uzgodniły, że są gotowe do niezwłocznej pomocy Polsce, jeśli będzie tego potrzebowała w obliczu presji migracyjnej.

W zeszłym tygodniu natomiast szef kancelarii premiera Węgier Gergely Gulyas oświadczył, że Komisja Europejska powinna zwrócić Polsce koszty poniesione w związku z ochroną granicy z Białorusią, podobnie jak wszystkim państwom broniącym granic zewnętrznych UE.

Czytaj także:

W 2015 roku Węgry były głównym krajem tranzytowym dla uchodźców i migrantów usiłujących dotrzeć do Europy Zachodniej. Do czasu wzniesienia przez władze węgierskie w 2015 r. ogrodzenia na granicach z Serbią i Chorwacją do kraju przedostało się w drodze do bogatszych państw UE prawie 400 tys. migrantów.

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem