Koronawirus uderza w Europę. Wracają obostrzenia

2021-11-19, 19:38

Koronawirus uderza w Europę. Wracają obostrzenia
Książka "Ciężar Korony - Czyli dlaczego niektórzy nie mogą wyzdrowieć" tłumaczy czym jest COVID-19. . Foto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Pogarsza się sytuacja pandemiczna w Europie. Praktycznie wszystkie kraje odnotowują gwałtowny wzrost dobowej liczby zakażeń, dlatego część z nich zdecydowała się wrócić do obostrzeń. 

Austria jest pierwszym krajem w Europie, który zdecydował się na całkowity lockdown. Ma on potrwać 20 dni, ale jeśli sytuacja poprawi się wcześniej, to możliwe jest zdjęcie restrykcji. Od poniedziałku w Austrii restrykcje obowiązują wszystkie osoby niezaszczepione.

Wobec szybkiego wzrostu zakażeń lockdownu nie wykluczają także Niemcy. - Prawda jest taka, że szczepionki nie zahamują szybko przyrostów. Potrzebujemy zatem ograniczyć kontakty między ludźmi. Wprowadziliśmy już część restrykcji, ale w mojej ocenie potrzebne są następne, w pierwszej kolejności lockdown dla niezaszczepionych - powiedział minister zdrowia Niemiec Jens Spahn.

Koronawirus uderza w Europę

Zaostrzenie obostrzeń ogłosiła też Dania. Tamtejsze władze zapowiedziały rozszerzenie wymogu okazywania certyfikatów zaszczepienia na COVID-19 na państwowe zakłady pracy. Obecnie taki certyfikat trzeba okazywać przy wejściu na imprezy kulturalne oraz w restauracjach.

Z kolei w Norwegii, gdzie odnotowuje się najwięcej zachorowań od początku pandemii, mają zacząć obowiązywać zaostrzone kontrole na granicach. Od 26 listopada rząd wprowadzi obowiązek rejestrowania wjazdu na stronie internetowej entrynorway.no.

Posłuchaj

Sytuacja pandemiczna w Europie. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR) 0:43
+
Dodaj do playlisty

Czechy zaś zdecydowały się wprowadzić obowiązkowe testy na koronawirusa w zakładach pracy. Regularnie testowani będą też niezaszczepieni uczniowie i nauczyciele.

Powiązany Artykuł

shutterstock szczepienie free szczepionka free 1200.jpg
Dr Agnieszka Szarowska: to jeszcze nie jest szczyt czwartej fali

Koronawirus. Przerażające dane

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 5 milionów i 136 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 256 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Zobacz także: "Salon polityczny Trójki" wiceminister zdrowia Waldemar Kraska

Zobacz także:

jp

Polecane

Wróć do strony głównej