more_horiz
Wiadomości

"Stoimy ramię w ramię z polskimi przyjaciółmi". Boris Johnson po spotkaniu z Mateuszem Morawieckim

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 19:47
Boris Johnson po zakończeniu wizyty premiera Morawieckiego w Londynie na Twitterze napisał: "Wielką Brytanię i Polskę łączy długotrwała przyjaźń. Stoimy ramię w ramię z naszymi polskimi przyjaciółmi wobec tych, którzy próbują destabilizować integralność granic Polski".
Mateusz Morawiecki i Boris Johnson
Mateusz Morawiecki i Boris Johnson Foto: PAP/EPA/Hollie Adams / POOL

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson oświadczył, że z radością przyjął dziś na Dowing Street szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego.

"Wielką Brytanię i Polskę łączy długotrwała przyjaźń"

"Wielką Brytanię i Polskę łączy długotrwała przyjaźń. Stoimy ramię w ramię z naszymi polskimi przyjaciółmi wobec tych, którzy próbują destabilizować integralność granic Polski" - napisał na twitterze Boris Johnson po zakończeniu wizyty premiera Morawieckiego w Londynie.

Solidarność obu państw 

Premier Boris Johnson w rozmowie z szefem polskiego rządu potwierdził zrozumienie i sojuszniczą solidarność naszych państw, a także i wsparcie dla Polski ze strony Zjednoczonego Królestwa wobec wyzwań geopolitycznych.

Po spotkaniu na Downing Street z premierem Borisem Johnsonem szef polskiego rządu podkreślał, że Warszawa i Londyn niemal identycznie oceniają aktualne wyzwania, w tym kryzys na granicy z Białorusią, i zagrożenia ze strony Rosji. Premierzy rozmawiali też o ewentualnych nowych sankcjach przeciwko Białorusi.

Premierem Mateusz Morawiecki powiedział również, że "Wielka Brytania jest bardzo dobrym sojusznikiem i przyjacielem Polski". - Cieszę się z tego i na pewno będziemy kontynuować naszą bliską współpracę - stwierdził premier Polski.

- Obiecaliśmy sobie wypracowywać praktycznie identycznie stanowiska, zarówno w odniesieniu do kryzysu na granicy polsko-białoruskiej, ale także do kryzysu energetycznego, kryzysu wokół Ukrainy, [kryzysu] związanego z Mołdawią, na Bałkanach Zachodnich - poinformował Mateusz Morawiecki.

Mapa wizyt 

Wizyta w Londynie to kolejny punkt Mateusza Morawieckiego na mapie trwającej ofensywy polskiej dyplomacji. Od niedzieli Mateusz Morawiecki spotkał się w dziewięciu krajach z jedenastoma przywódcami. Był między innymi w Berlinie, Paryżu, Wilnie i Budapeszcie. Głównym tematem rozmów jest kryzys graniczny z Białorusią i zagrożenie ze strony Rosji.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem