X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Para prezydencka z wizytą w Katarze. W planach rozmowy o energetyce i gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 23:45
Para prezydencka rozpoczyna dwudniową wizytę w Katarze. Sobotnie spotkania upłyną pod znakiem rozmów roboczych oraz rozmowy z przedstawicielami biznesu przed niedzielnym forum ekonomicznym.
Katar to jeden z największych eksporterów LNG. Prezydent będzie rozmawiał w tym kraju m.in. o współpracy energetycznej
Katar to jeden z największych eksporterów LNG. Prezydent będzie rozmawiał w tym kraju m.in. o współpracy energetycznejFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent Andrzej Duda rozpocznie pobyt w stolicy Kataru Dosze od spotkania w bazie Straży Ochrony Wybrzeża. Zaplanowano rozmowy z kadetami katarskiej marynarki wojennej, którzy ukończyli studia w Gdyni w Akademii Marynarki Wojennej. Głowa polskiego państwa odwiedzi też terminal LNG.

Kwestie surowców energetycznych, ich pozyskiwania i uniezależniania się od rosyjskich dostaw to ważny aspekt całej wizyty w Katarze, o czym poinformował przed wylotem szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch. 

Jak przypomniał, bliskowschodnie państwo to jeden z największych producentów i eksporterów gazu LNG na świecie. Dodał, że Polska kupuje ten surowiec od Katarczyków i chce tę współpracę rozwijać. Podobnie jak ewentualne inwestycje Kataru w pozyskiwanie alternatywnych źródeł energii.

Posłuchaj
00:57 11435640_1.mp3 Para prezydencka z wizytą w Katarze. Relacja Agnieszki Drążkiewicz (IAR)

 

Andrzej Duda z małżonką w Katarze. Polsko-katarskie forum ekonomiczne

Drugi dzień wizyty Andrzeja Dudy w Katarze rozpocznie oficjalne powitanie przez emira Tamima ibn Hamad Saniego.

Zaplanowano rozmowy plenarne z udziałem obu przywódców oraz ich rozmowę w cztery oczy. Po południu głowa państwa weźmie udział w organizowanym po raz drugi polsko-katarskim forum ekonomicznym.

 

Przed wylotem do azjatyckiego państw prezydent naradzał się w sprawach dotyczących spraw energetycznych z szefami spółek skarbu państwa oraz z ekspertami z dziedziny surowców.

Czytaj także:

ms

Czytaj także

"Odejście od węgla tylko w sposób mądry i bezpieczny". Prezydent o transformacji energetycznej

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 20:56
Na akademii z okazji Dnia Świętej Barbary prezydent Andrzej Duda podkreślił, że "jeżeli mamy odejść od węgla, a tego wymagają dzisiejsze zasady polityki klimatycznej, to musimy zrobić to w sposób mądry i przede wszystkim bezpieczny dla naszego społeczeństwa".
rozwiń zwiń