more_horiz
Wiadomości

Adam Niedzielski: KE do końca tygodnia przedstawi rozwiązanie problemu dla zaszczepionych Johnson&Johnson

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 15:19
Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski Komisja Europejska do końca tego tygodnia ma przedstawić propozycję rozwiązania problemu, który dotyczący osób zaszczepionych jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, które przyjęły dawkę przypominającą. 
Adam Niedzielski: KE zadeklarowało przedstawić propozycje rozwiązania problemu osób zaszczepionych preparatami Johnson Johnson, które otrzymały dawki przypominające
Adam Niedzielski: KE zadeklarowało przedstawić propozycje rozwiązania problemu osób zaszczepionych preparatami Johnson& Johnson, które otrzymały dawki przypominająceFoto: Wirestock Creators/Shutterstock

Problem osób, które przyjęły preparat Johnson&Johnson dotyczy tego, że dodatkowe dawki nie są rozpoznawane przez unijny system i certyfikaty covidowe nie są aktywne przez 2 tygodnie.

Apel Polski 

Polska apelowała do Komisji, by zajęła się tą sprawą. - W skali Unii Europejskiej tych osób zaszczepionych Johnsonem to jest ponad 20 milionów, ale warto zwrócić uwagę, że aż 3 miliony z tych osób są według mojej wiedzy zaszczepione w Polsce. I być może w skali całej Unii Europejskiej nie wydaje się, że jest to aż takim problemem, ale w skali Polski jest i dlatego prosiłem Komisję o rozwiązanie, które pozwoli nam wyjść z tej problematycznej sytuacji - powiedział minister zdrowia.

Osoby zaszczepione jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, które przyjęły dawkę przypominającą, mają obecnie problemy, bo unijny system błędnie odczytuje to jako pełne zaszczepienie dwoma dawkami i przez 14 dni certyfikat covidowy nie działa. Podczas gdy w przypadku pozostałych szczepionek dodatkowe dawki powodują automatyczne uaktualnienie certyfikatów.

Statystyki 

Od początku pandemii wykryto w Polsce 3 704 040 zakażeń koronawirusem. Zmarło 86 205 zakażonych osób, a wyzdrowiało 3 184 676 osób. W pełni zaszczepiono dotychczas 20 562 999 Polaków. W ciągu minionej doby wykonano 159 942 szczepienia przeciwko COVID-19.

Czytaj więcej:

Posłuchaj
00:23 11441096_1.mp3 Adam Niedzielski: w skali UE osób zaszczepionych Johnsonem jest ponad 20 milionów, ale warto zwrócić uwagę, że aż 3 miliony z tych osób są według mojej wiedzy zaszczepione w Polsce (IAR)

 

Zobacz także: dr Andrzej Anusz o pandemii koronawirusa 

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem