more_horiz
Wiadomości

Wariant omikron COVID-19. Niemcy wprowadzają nowe restrykcje, także dla zaszczepionych i ozdrowieńców

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 06:47
W nocy z niedzieli na poniedziałek Niemcy wprowadzają obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii - poinformował Instytut Roberta Kocha. Przymusowa izolacja będzie dotyczyła także osób zaszczepionych i w pełni wyleczonych. Wprowadzenie nowych restrykcji w Niemczech jest spowodowane dominującym na wyspach wariantem omikron.
Niemcy wprowadzają obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii, także tych zaszczepionych i wyleczonych z COVID-19
Niemcy wprowadzają obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii, także tych zaszczepionych i wyleczonych z COVID-19Foto: Hadrian/Shutterstock

Niemcy uznały Wielką Brytanię, gdzie Omikron spowodował gwałtowny wzrost liczby zakażeń, za kraj najwyższego ryzyka i zagrożenia pandemią koronawirusa, w tym jego nowym wariantem.

Wcześniej w sobotę ministrowie zdrowia krajów związkowych RFN wezwali rząd federalny do wprowadzenia surowszych przepisów dotyczących osób przybywających z krajów, gdzie szybko rozprzestrzenia się nowy wariant koronawirusa, w tym z Wielkiej Brytanii.

Jak poinformował berliński Instytut Roberta Kocha, nowe regulacje dla podróżnych z Wielkiej Brytanii wejdą w życie o północy z niedzieli na poniedziałek i prawdopodobnie będą obowiązywać do 3 stycznia 2022 roku. Ich przedłużenie jest jednak możliwe - podkreślił Instytut. Dodał, że ograniczenia będą dotyczyć podróżnych korzystających ze wszystkich środków transportu, a negatywny wynik testu PCR nie będzie miał wpływu na długość kwarantanny.

W wywiadzie dla tygodnika "Spiegel" szef RKI Lothar Wieler podkreślił w piątek, że "nie możemy stracić z oczu tego, co grozi nam ze strony Omikrona".

- Ten wariant będzie się bardzo szybko rozprzestrzeniał, nadejdzie piąta fala. Jeśli uda nam się znacząco obniżyć obecny poziom infekcji, mamy szansę utrzymać falę Omikrona na płaskim poziomie - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: Minister zdrowia Adam Niedzielski w "Sygnałach Dnia"

bf

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem