more_horiz
Wiadomości

Wariant omikron "rośnie w siłę". Niepokojące informacje z USA

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 18:14
Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób poinformowało, że obecnie 73 proc. wszystkich nowych zakażeń w Stanach Zjednoczonych powiązanych jest z wariantem omikron. Szybko rośnie liczba nowych przypadków m.in. w Nowym Jorku, gdzie obowiązują ścisłe restrykcje.
Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 5 milionów i 364 tysiące osób, a łączna liczba zakażeń to 275 milionów
Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 5 milionów i 364 tysiące osób, a łączna liczba zakażeń to 275 milionówFoto: Shutterstock/Kevin Benckendorf

Nowy wariant koronawirusa odpowiada za 3/4 nowych zachorowań w Stanach Zjednoczonych. Omikron szybko rozchodzi się także w innych krajach. Coraz więcej państw na powrót wprowadza zdjęte niedawno restrykcje.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób poinformowało, że obecnie 73 procent wszystkich nowych zakażeń w Stanach Zjednoczonych to właśnie wariant omikron. Szybko rośnie liczba nowych przypadków m.in. w Nowym Jorku, gdzie obowiązują ścisłe restrykcje. Doradca prezydenta Bidena dr Anthony Fauci ostrzegł, że świąteczne podróże mogą doprowadzić do jeszcze większych wzrostów zachorowań.

Nowy wariant dominuje

Rośnie także liczba zakażeń omikronem w Izraelu. W ciągu ostatniej doby zachorowało 1300 osób, najwięcej od dwóch miesięcy. Już wcześniej izraelskie władze zamknęły granice dla obcokrajowców, a swoim obywatelom zakazały podróży do USA, Kanady i 8 innych krajów.

Nowa Zelandia, która miała otworzyć granice dla obcokrajowców w styczniu, zrobi to najwcześniej w lutym. Tajlandia z kolei właśnie przywróciła obowiązek kwarantanny dla przyjezdnych.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 5 mln i 364 tys. osób, a łączna liczba zakażeń to 275 mln. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Posłuchaj
00:48 11466738_1.mp3 Nowy wariant koronawirusa odpowiada za 3/4 nowych zachorowań w Stanach Zjednoczonych - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Czytaj także:

es

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem