more_horiz
Wiadomości

Świąteczno-noworoczne restrykcje w Portugalii. Restauratorzy zapowiedzieli strajk

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 02:28
Piąta fala pandemii COVID-19 nasila się w Portugalii. Aby powstrzymać wzrost zakażeń koronawirusem, tamtejszy rząd wprowadza restrykcje. Te mają dotyczyć głównie branży gastronomicznej. Wśród przedsiębiorców panuje poczucie krzywdy. W związku z tym restauratorzy zapowiedzieli świąteczno-noworoczny strajk.
W okresie świąteczno-noworocznym kilkuset restauratorów zamierza zamknąć swoje lokale
W okresie świąteczno-noworocznym kilkuset restauratorów zamierza zamknąć swoje lokaleFoto: FooTToo/Shutterstock

We wtorek premier Portugalii António Costa ogłosił nowe restrykcje na okres świąteczno-noworoczny, które - jego zdaniem - mają pomóc w ograniczeniu nasilającej się piątej fali COVID-19.

Nowe przepisy sanitarno-epidemiologiczne

Zgodnie z nowymi przepisami pomiędzy 25 grudnia a 9 stycznia zamknięte zostaną bary oraz dyskoteki, a inne lokale gastronomiczne mają wymagać od uczestników imprez rodzinnych, takich jak śluby i chrzciny, ważnego negatywnego testu na obecność koronawirusa.

Premier António Costa sprecyzował, że 24 i 25 grudnia, a także pomiędzy 30 grudnia i 1 stycznia bez negatywnego testu nie będzie też można wchodzić do kasyn, restauracji oraz na przyjęcia świąteczno-noworoczne.

Strajk restauratorów

Szef organizacji restauratorów PRO.VAR z Portugalii Daniel Serra poinformował w środę, że w portugalskim sektorze restauracyjnym panuje wśród przedsiębiorców poczucie krzywdy. Wskazał, że nałożony na konsumentów wymóg przedstawienia testu na koronawirusa prawdopodobnie odstraszy klientów.

Serra poinformował, że w okresie świąteczno-noworocznym kilkuset restauratorów zamierza zamknąć swoje lokale.

Dane epidemiologiczne w Portugalii

22 grudnia na konferencji prasowej w Lizbonie minister zdrowia Marta Temido podała do publicznej wiadomości, że w Portugalii koronawirusem zakaziło się prawie 9 tys. osób. Jest to najwyższy wynik od lutego.

ZOBACZ TAKŻE: Adam Niedzielski w "Sygnałach dnia"

bf

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem