more_horiz
Wiadomości

Bożonarodzeniowe paczki dotarły na Kresy. Wiceprezes PFN: pomoc trafia do kilku tysięcy potrzebujących

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 05:39
Około tysiąca paczek z żywnością i słodyczami trafiło w tym roku do potrzebujących na Litwie oraz na Ukrainie. Akcja "Paczka na Kresy" po raz kolejny została zorganizowana przez fundację "Kresy w potrzebie", jej partnerem jest Polska Fundacja Narodowa.
Paczki dostarczane przez wolontariuszy zawierają artykuły spożywcze, słodycze oraz artykuły pierwszej potrzeby
Paczki dostarczane przez wolontariuszy zawierają artykuły spożywcze, słodycze oraz artykuły pierwszej potrzebyFoto: twitter.com/Fundacja_PFN

Jak powiedział wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej Michał Góras, pomoc trafia do potrzebujących, bez względu na narodowość.

- Nie tylko do Polaków, ale do osób zamieszkałych na terenie Litwy, Ukrainy, a także Białorusi, gdzie we współpracy z Caritas Grodno, poprzez parafię, docieramy do tych osób najbardziej potrzebujących, którzy nie mają możliwości na skorzystanie z różnych programów pomocowych, a także do tych, do których ta pomoc często trafia po raz pierwszy - opowiedział Michał Góras.

Paczki dostarczane przez wolontariuszy, a na Litwie przez amerykańskich żołnierzy z Grupy Batalionowej NATO z Bemowa Piskiego zawierają artykuły spożywcze, słodycze oraz artykuły pierwszej potrzeby. Jak zaznaczył wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej, pomoc trafia do kilku tysięcy potrzebujących osób na byłych Kresach Rzeczpospolitej.

- Myślę, że jest to około kilku tysięcy osób, z tego względu, że jedna paczka, dla całej rodziny zabezpiecza potrzeby na kilka, kilkanaście dni - powiedział. - Choć to ma też mieć wymiar symboliczny przekazanych darów, niemniej jednak tych paczek jest blisko tysiąc, więc jeśli pomnożymy to o ilość osób będących w gospodarstwie domowym, to zbliżamy się do 3-4 tysięcy osób - dodał Michał Góras.

Wcześniej akcja odbywała się także na Białorusi, jednak w tym momencie nie jest to możliwe. Akcja "Paczka na Kresy" jest organizowana od 2018 roku.

Posłuchaj
00:22 11470266_2.mp3 Wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej Michał Góras: nie tylko do Polaków, ale do osób zamieszkałych na terenie Litwy, Ukrainy (IAR)

Posłuchaj
00:22 11470266_1.mp3 Wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej Michał Góras: jedna paczka, dla całej rodziny zabezpiecza potrzeby na kilka, kilkanaście dni (IAR)

 

bf

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem