more_horiz
Wiadomości

Indyjski rząd uderza w zakon Matki Teresy z Kalkuty. Zamrożono konta bankowe Misjonarek Miłości

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 06:33
Władze Indii nie zgodziły się na odnowienie licencji założonemu przez Matkę Teresę z Kalkuty Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Miłości. Środowiska powiązane z Indyjską Partią Ludową premiera Narendry Modiego oskarżały Misjonarki Miłości o prowadzenie programów religijnego nawracania pod pozorem dobroczynności.
Indyjski rząd zamroził konta bankowe Misjonarek Miłości - zakonu założonego przez św. Matkę Teresę z Kalkuty
Indyjski rząd zamroził konta bankowe Misjonarek Miłości - zakonu założonego przez św. Matkę Teresę z KalkutyFoto: Forum/RUPAK DE CHOWDHURI

Misjonarki Miłości to jedna z największych w Indiach organizacji prowadzących schroniska dla ubogich.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oświadczyło, że wniosek Misjonarek Miłości o odnowienie licencji, która pozwala na pozyskiwanie funduszy z zagranicy, został w Boże Narodzenie odrzucony. Resort przekazał, że natrafił na - jak to określono - "niekorzystne sygnały" podczas rozpatrywania wniosku organizacji charytatywnej o przedłużenie zgody.

Premier Bengalu Zachodniego Mamata Banerjee stwierdziła, że jest zszokowana decyzją indyjskiego ministerstwa.

22 tysiące ich podopiecznych i pracowników zostało bez jedzenia i leków. Chociaż prawo jest najważniejsze, wysiłki humanitarne nie mogą być naruszane - dodała liderka opozycji, będąca jednocześnie głośnym krytykiem rządu Narendry Modiego.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem