more_horiz
Wiadomości

"Usłyszmy krzyk dzieci". Apel papieża Franciszka w związku z kryzysem humanitarnym w Jemenie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 11:08
Brak środków finansowych skłonił Światowy Program Żywności (WFP) do znacznego ograniczenia wsparcia dla Jemenu. Już przyszły miesiąc może być dla obywateli tego kraju kluczowym, bowiem  racje środków żywnościowych zostaną zmniejszone o połowę - możemy przeczytać na stronach portalu vaticannevs.pl
Kryzys humanitarny w Jemenie
Kryzys humanitarny w JemenieFoto: Shutterstock/anasalhajj

Jemen to państwo, które ponosi dotkliwe konsekwencje wieloletniej wojny domowej. Ubóstwo i plaga cholery określają ramy kryzysu, który został spotęgowany również przez epidemię koronawirusa. Prawie szesnaście milionów ludzi w państwie, które liczy ok. 29 milionów, żyje na skraju głodu, a 20 milionów potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej.

Organizacja Narodów Zjednoczonych potwierdza, że brak środków finansowych wpłynie również na sytuację dzieci w tym kraju.

Jak podaje portal vaticannews.pl, Jemen przeżywa obecnie jeden z najbardziej dotkliwych kryzysów humanitarnych na świecie. Ludzie borykają się z brakiem żywności i z brakiem dostępu do podstawowej opieki medycznej. Szpitale i studnie zniszczono podczas wojny domowej, w której zginęło ponad pięć tysięcy cywilów, a ponad dwadzieścia jeden milionów  wymagało pomocy medycznej.

"Usłyszmy krzyk dzieci Jemenu"

Tragiczna sytuacja tego regionu, została zaakcentowana przez papieża Franciszka, który w trakcie orędzia bożonarodzeniowego zaapelował o pomoc dla cierpiącej ludności. -  Usłyszmy krzyk dzieci Jemenu, gdzie od lat trwa w milczeniu straszna, zapomniana przez wszystkich tragedia, każdego dnia powodując śmierć - mówił Ojciec Święty.

Jemen znalazł się na stworzonej przez włoską Caritas liście krajów, w których toczą się najpoważniejsze konflikty na świecie. 

Czytaj także:


vaticannevs.pl/es

Zobacz także

Zobacz także