X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Usłyszmy krzyk dzieci". Apel papieża Franciszka w związku z kryzysem humanitarnym w Jemenie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 11:08
Brak środków finansowych skłonił Światowy Program Żywności (WFP) do znacznego ograniczenia wsparcia dla Jemenu. Już przyszły miesiąc może być dla obywateli tego kraju kluczowym, bowiem  racje środków żywnościowych zostaną zmniejszone o połowę - możemy przeczytać na stronach portalu vaticannevs.pl
Kryzys humanitarny w Jemenie
Kryzys humanitarny w JemenieFoto: Shutterstock/anasalhajj

Jemen to państwo, które ponosi dotkliwe konsekwencje wieloletniej wojny domowej. Ubóstwo i plaga cholery określają ramy kryzysu, który został spotęgowany również przez epidemię koronawirusa. Prawie szesnaście milionów ludzi w państwie, które liczy ok. 29 milionów, żyje na skraju głodu, a 20 milionów potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej.

Organizacja Narodów Zjednoczonych potwierdza, że brak środków finansowych wpłynie również na sytuację dzieci w tym kraju.

Jak podaje portal vaticannews.pl, Jemen przeżywa obecnie jeden z najbardziej dotkliwych kryzysów humanitarnych na świecie. Ludzie borykają się z brakiem żywności i z brakiem dostępu do podstawowej opieki medycznej. Szpitale i studnie zniszczono podczas wojny domowej, w której zginęło ponad pięć tysięcy cywilów, a ponad dwadzieścia jeden milionów  wymagało pomocy medycznej.

"Usłyszmy krzyk dzieci Jemenu"

Tragiczna sytuacja tego regionu, została zaakcentowana przez papieża Franciszka, który w trakcie orędzia bożonarodzeniowego zaapelował o pomoc dla cierpiącej ludności. -  Usłyszmy krzyk dzieci Jemenu, gdzie od lat trwa w milczeniu straszna, zapomniana przez wszystkich tragedia, każdego dnia powodując śmierć - mówił Ojciec Święty.

Jemen znalazł się na stworzonej przez włoską Caritas liście krajów, w których toczą się najpoważniejsze konflikty na świecie. 

Czytaj także:


vaticannevs.pl/es

Czytaj także

Atak bombowy w Jemenie na południu kraju. Nie żyje 5 osób

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 13:50
Wybuch samochodu pułapki w Adenie na południu Jemenu, który pełni funkcję faktycznej stolicy kraju, pociągnął za sobą 5 ofiar śmiertelnych i tyle samo rannych. Według saudyjskiej telewizji Al-Arabija atak był wymierzony w gubernatora Adenu Ahmeda Lamlasa.
rozwiń zwiń