more_horiz
Wiadomości

"Szokujące". Oburzenie we Francji po wulgarnych słowach Macrona nt. niezaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 05:25
Media i klasa polityczna we Francji krytykują słowa prezydenta Emmanuela Macrona dotyczące osób niezaszczepionych. W rozmowie z dziennikiem "Le Parisien" francuski przywódca użył pod ich adresem wulgarnego sformułowania. Zapowiedział też, że zamierza utrudniać im życie poprzez ograniczanie dostępu do przestrzeni publicznej.
Emmanuel Macron użył wulgarnych słów wobec niezaszczepionych
Emmanuel Macron użył wulgarnych słów wobec niezaszczepionychFoto: Jo Bouroch/Shutterstock

Kontrowersyjny wywiad z prezydentem Francji ukazał się we wtorek wieczorem. Emmanuel Macron użył w nim wulgarnego słowa, odnosząc się do osób niezaszczepionych, dodając, że są one "nieodpowiedzialne" i "niszczą jedność narodu".

- Osoba nieodpowiedzialna nie może być obywatelem - stwierdził polityk.

Słowa Macrona o niezaszczepionych "niegodne"

"Oburzające", "szokujące", "niegodne" - tak wypowiedź prezydenta skomentowali politycy centroprawicy i skrajnej lewicy, a także narodowcy.

Słowa Emmanuela Macrona wywołały burzę w Zgromadzeniu Narodowym, gdzie przerwano debatę nad ustawą o paszportach szczepionkowych. Opozycja domagała się też wyjaśnień od premiera Jeana Castexa, który ostatecznie nie wystąpił w parlamencie.

Przedwyborczy błąd?

Większość francuskich mediów uznała wypowiedź prezydenta za "pogardliwą".

Komentatorzy podkreślają, że Emmanuel Macron popełnił poważny błąd polityczny na trzy miesiące przed wyborami prezydenckimi, w których będzie prawdopodobnie ubiegał się o reelekcję.

Posłuchaj
00:48 11485250_1.mp3 Francja: oburzenie po słowach prezydenta Macrona o osobach niezaszczepionych. Relacja Stefana Foltzera (IAR)

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem