more_horiz
Wiadomości

Londyn: Polak pierwszą ofiarą morderstwa w 2022 r. Zatrzymano 13-latka

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 16:55
Londyńska policja metropolitalna poinformowała, że "13-letni chłopiec został aresztowany pod zarzutem zabójstwa w związku ze śmiertelnym pchnięciem nożem 46-letniego Polaka w zachodnim Londynie".
Policja podała, że Dariusz Wołosz zmarł 30 minut po tym, jak funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie.
Policja podała, że Dariusz Wołosz zmarł 30 minut po tym, jak funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie.Foto: Shutterstock/paul rushton

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Yiewsley na dalekich przedmieściach na zachodzie Londynu. Policja podała, że Dariusz Wołosz zmarł 30 minut po tym, jak funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie.

46-letni obywatel Polski, który mieszkał na stałe w tej części Londynu, został opatrzony przez ratowników medycznych, ale pomimo podjętych starań, został uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia o godz. 00.43 we wtorek. Jest on pierwszą tegoroczną ofiarą zabójstwa w Londynie.

Sekcja zwłok

Przeprowadzona w czwartek sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci były rany kłute pachwiny i klatki piersiowej. Wcześniej policja informowała, że jej zdaniem Polak został zaatakowany po kłótni słownej z grupą mężczyzn, do której doszło na jednej z ruchliwych ulic Yiewsley.

Policja wezwała mieszkańców tej okolicy, a także właścicieli przejeżdżających tam samochodów, by sprawdzili nagrania w kamerach w domach i wideorejestratorach samochodowych, czy nie uchwyciły uciekających z miejsca zdarzenia sprawców.

Zatrzymany w związku z podejrzeniem zabójstwa 13-latek pozostaje w areszcie.

Czytaj także:

W 2021 r. w Londynie zamordowane zostały 122 osoby, w większości przypadków przy użyciu noża. Prawie jedną czwartą ofiar - 30 - stanowili nastolatkowie, co oznacza, że ubiegły rok był pod tym względem najgorszy w historii.

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem