more_horiz
Wiadomości

Rada NATO-Rosja. Wspólne obrady wznowione po ponad dwóch latach

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 11:12
Po ponad dwóch latach zostały wznowione w Brukseli wspólne obrady przedstawicieli krajów NATO i Rosji. Większość państw członkowskich reprezentowana jest na szczeblu ambasadorów, z USA jest obecna wiceszefowa dyplomacji Wendy Sherman. Z Rosji przyleciał wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Gruszko.
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Spotkanie zwołał sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Powodem jest zwiększona koncentracja rosyjskich wojsk na Ukrainie i przy granicy z nią, a także agresywne działania Moskwy.

Rosja niedawno zażądała gwarancji, że Sojusz nie będzie rozszerzał się na wschód i wycofa wojska z Europy Środkowej. Te żądania są nie do zaakceptowania - komentowała wczoraj ambasador USA przy NATO Julianne Smith. - Zdecydowanie odrzucamy rosyjskie propozycje bezpieczeństwa i nie pozwolimy, by ktokolwiek ingerował w naszą politykę otwartych drzwi - dodała.

O tym, że NATO nie pójdzie na żadne kompromisy, mówił też sekretarz generalny Sojuszu, a pytany o spotkanie z Rosjanami odpowiedział, że nie spodziewa się przełomu. - Nierealistyczne jest oczekiwanie, że zostaną rozwiązane wszystkie problemy - powiedział Jens Stoltenberg, wyrażając jednocześnie nadzieję, że rozmowy doprowadzą do zmniejszenia napięć i pozwolą uniknąć konfliktu zbrojnego. Cena - jak mówił szef Sojuszu - będzie wysoka jeśli Rosja ponownie zaatakuje Ukrainę.

Posłuchaj
00:54 11496603_1.mp3 Po ponad dwóch latach wznowiona została Rada NATO-Rosja. O szczegółach Beata Płomecka (IAR)

Czytaj także:

Zobacz także: Rozmowy Rosja-NATO. Szrot: nie zgodzimy się na żadne ustalenia, które zapadną bez naszego udziału

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem