more_horiz
Wiadomości

Miliard szybkich testów na COVID-19 dla Amerykanów. Otrzymają też wysokiej jakości maseczki

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 21:38
Prezydent Joe Biden zapowiedział, że rząd Stanów Zjednoczonych zakupi dodatkowe 500 milionów szybkich testów na COVID-19. Wcześniej rząd federalny także zamówił 500 milionów.
Joe Biden zapowiedział, że rząd Stanów Zjednoczonych zakupi dodatkowe 500 milionów szybkich testów na COVID-19
Joe Biden zapowiedział, że rząd Stanów Zjednoczonych zakupi dodatkowe 500 milionów szybkich testów na COVID-19Foto: PAP/EPA/SHAWN THEW

Domowe zestawy, które będą dostępne dla Amerykanów bezpłatnie, mają pomóc rozładować zatory w procesie testowania na koronawirusa podczas obecnej fali pandemii.

Od początku roku w Stanach Zjednoczonych padają kolejne rekordy infekcji COVID-19. Ma to związek z pojawieniem się omikronu - bardzo zaraźliwego wariantu koronawirusa. Każdego dnia w USA wykrywa się ponad 800 tysięcy infekcji. Tymczasem ze sklepów i aptek zostały wykupione wszystkie testy antygenowe.

W wielu przychodniach i mobilnych punktach testów PCR wizyty są zajęte na tydzień do przodu, a na wyniki trzeba czasem czekać ponad 5 dni.

Amerykanie otrzymają też wysokiej jakości maseczki

Rząd USA liczy na to, że problem uda się częściowo rozładować dzięki domowym testom antygenowym. Prezydent Joe Biden poinformował, że polecił swoim urzędnikom zakup dodatkowych 500 milionów takich zestawów. Wcześniej rząd federalny także zamówił 500 milionów.

- W przyszłym tygodniu uruchomimy stronę internetową, na której będziecie mogli zamówić testy, które zostaną wysłane do waszych domów - zapowiedział prezydent USA.

Poza testami Amerykanie otrzymają też wysokiej jakości maseczki. One również mają być darmowe. Dziś prezydent Joe Biden poinformował też, wysyła wojskowy personel medyczny do najbardziej przeciążonych szpitali.

Posłuchaj
00:54 11500011_1.mp3 Miliard szybkich testów dla Amerykanów. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Aktualne informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19 są dostępne na stronie szczepienia.polskieradio24.pl.

Czytaj także:

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem