more_horiz
Wiadomości

"Nie spodziewam się ustaleń bilateralnych". Zbigniew Rau o spotkaniu prezydentów Polski i Chin

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2022 01:55
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że na spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przywódcą Chin Xi Jinpingiem należy patrzeć w kontekście Igrzysk Olimpijskich. W wywiadzie dla Polskiego Radia minister zaznaczył, że choć rozmowa będzie dotyczyć tematów politycznych, to nie można po niej oczekiwać żadnych "ustaleń bilateralnych".
Spotkanie prezydentów Polski i Chin nie ma charakteru politycznego w formule oczekiwań bilateralnych ustaleń - powiedział Zbigniew Rau, szef MSZ
Spotkanie prezydentów Polski i Chin nie ma charakteru politycznego w formule oczekiwań bilateralnych ustaleń - powiedział Zbigniew Rau, szef MSZFoto: Beata Zawadzka/East News/Shutterstock/Gil Corzo

Zbigniew Rau powiedział, że planowane spotkanie przywódców Polski i Chin w Pekinie należy postrzegać w kontekście decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o udziale w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich zarówno w czasie pierwszej, jak i drugiej kadencji.

- Ta wizyta nie ma zatem charakteru politycznego w formule oczekiwań bilateralnych spotkań czy ustaleń, czegoś na kształt dialogu strategicznego - powiedział minister w rozmowie z korespondentem Polskiego Radia w Waszyngtonie Markiem Wałkuskim.

Zapytany, czy polski prezydent poruszy podczas spotkania sprawę Ukrainy, minister odpowiedział, że jest rzeczą zrozumiałą, iż głowy państw podczas spotkań rozmawiają nie tylko o sporcie czy organizacji Igrzysk Olimpijskich. - Politycy są politykami i przede wszystkim rozmawiają o polityce, ale nie w tak kompleksowy sposób, jak przy okazji spotkań stricte politycznych, bilateralnych - dodał minister Rau, który zakończył w sobotę wieczorem trzydniową wizytę w Waszyngtonie.

Posłuchaj
00:55 11541669_1.mp3 Zbigniew Rau o spotkaniu prezydentów Polski i Chin. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem