more_horiz
Wiadomości

Litwa otwarta na przyjezdnych. Władze łagodzą przepisy sanitarne

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 03:46
Litwa znosi obowiązek kwarantanny po wjeździe na jej terytorium. W ostatnich dniach u naszych północno-wschodnich sąsiadów zauważalny jest spadek liczby nowych zakażeń koronawirusem.
Litwa znosi od dziś obowiązek kwarantanny dla osób ze strefy Schengen
Litwa znosi od dziś obowiązek kwarantanny dla osób ze strefy SchengenFoto: PAP/Artur Reszko

Z obowiązku izolacji od dziś są zwolnione wszystkie osoby, które przyjadą na Litwę ze strefy Schengen. Nie muszą one też mieć negatywnego wyniku testu PCR lub testu antygenowego.

Zasada obejmuje też mieszkańców Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz takich państw jak Andora, Monako, San Marino i Watykan.

Łatwiejszy wjazd na Litwę 

Szef resortu zdrowia Arunas Dulkys oświadczył, że stosowanie rygorystycznych wymagań wobec podróżnych nie ma już sensu. Jak powiedział, wraz z rozprzestrzenianiem się wariantu omikron koronawirusa, osoby przyjeżdżające na Litwę nie stwarzają większego zagrożeni niż sami mieszkańcy kraju.

Wczoraj na Litwie potwierdzono 4800 nowych zakażeń. Tydzień wcześniej zdiagnozowano ich ponad dwa tysiące więcej. Z powodu COVID-19 zmarło 15 osób.

Także Polska złagodziła zasady wjazdu na swoje terytorium. Od 11 lutego zniesiono kwarantannę przyjazdową dla osób przybywających z krajów Schengen (z wyjątkiem osób bez certyfikatu covidowego), a kwarantannę dla osób spoza tej strefy skrócono z 10 do 7 dni. 

Posłuchaj
00:42 11558264_1.mp3 Litwa znosi od dziś obowiązek kwarantanny dla osób ze strefy Schengen. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

Czytaj także:

kp

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także