more_horiz
Wiadomości

Groźby rosyjskiej agresji na Ukrainę. Będzie nadzwyczajny szczyt w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 16:30
W czwartek 17 lutego w Brukseli odbędzie się nadzwyczajny szczyt unijnych przywódców poświęcony groźbie inwazji Rosji na Ukrainę. Do informacji dotarła nasza korespondentka Beata Płomecka.
W Brukseli spotkają się przywódcy 27 unijnych krajów. W ramach nadzwyczajnego szczytu podjęty zostanie temat groźby agresji na Ukrainę ze strony Rosji
W Brukseli spotkają się przywódcy 27 unijnych krajów. W ramach nadzwyczajnego szczytu podjęty zostanie temat groźby agresji na Ukrainę ze strony RosjiFoto: shutterstock.com/martinbertrand.fr

W czwartek w Brukseli o godz. 12.30 odbędzie się nadzwyczajny szczyt z udziałem unijnych przywódców poświęcony groźbie kolejnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Tę informację przekazali brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej dwaj unijni dyplomaci. Teraz na Twitterze potwierdził to także rzecznik szefa Rady Europejskiej.

Czytaj także:

Przywódcy 27 krajów członkowskich przylatują w czwartek do Brukseli na dwudniowy, unijno-afrykański szczyt, który rozpocznie się po godz. 14. Wcześniej, bo o godz. 12.30 europejscy liderzy będą rozmawiać na temat sytuacji wokół Ukrainy we własnym gronie. Ponieważ to szczyt nadzwyczajny, nieformalny, nie ma być rutynowych konkluzji ze spotkania, ale może być oświadczenie jego uczestników.

Groźba kolejnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę zdominowała również rozpoczynające się w środę 16 lutego w Brukseli dwudniowe spotkanie ministrów obrony państw NATO. Jak mówił wcześniej sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg, mamy do czynienia z najpoważniejszym od dekad kryzysem bezpieczeństwa w Europie.

st

Zobacz także

Zobacz także