more_horiz
Wiadomości

UE zapowiada kolejne sankcje wobec Rosji. Zostaną bardzo szybko przyjęte

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2022 08:03
Przewodniczący Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej zapowiedzieli kolejne sankcje wobec Rosji za atak na Ukrainę. Ursula von der Leyen i Charles Michel opublikowali wspólne oświadczenie potępiające atak i podkreślili, że Kreml zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.Foto: PAP/EPA/JOHANNA GERON / POOL

Liderzy unijnych instytucji napisali, że kolejne restrykcje będą się wiązały z ogromnymi i poważnymi konsekwencjami dla Rosji za jej działania. Pakiet nowych restrykcji zostanie omówiony dziś wieczorem na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli z udziałem przywódców 27 krajów członkowskich.

Ursula von der Leyen i Charles Michel zapowiedzieli, że restrykcje zostaną bardzo szybko przyjęte i będą koordynowane z partnerami. Chodzi o USA, Wielką Brytanią i Kanadę.

Przewodniczący Komisji Europejskiej i Rady napisali o bezprecedensowej wojskowej rosyjskiej agresji na Ukrainę.

"Swoimi niesprowokowanymi i nieuzasadnionymi działaniami wojskowymi Rosja rażąco łamie prawo międzynarodowe i podważa europejskie i światowe bezpieczeństwo oraz stabilność" - podkreślili liderzy unijnych instytucji.

Wezwali Rosję do natychmiastowego zaprzestania działań wojennych, wycofania wojsk z Ukrainy i pełnego poszanowania jej integralności terytorialnej, suwerenności i niepodległości.

"Nie ma miejsca w XXI wieku na takie użycie siły i przymusu" - podkreślili Ursula von der Leyen i Charles Michel, zapewniając Ukrainę i jej obywateli o wsparciu.


Posłuchaj
00:50 11579405_1-plom3.mp3 Pakiet nowych restrykcji zostanie omówiony na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli z udziałem przywódców 27 krajów członkowskich. Beata Płomecka (IAR).

Czytaj także:

paw/

Zobacz także

Zobacz także