more_horiz
Wiadomości

Władze Chersonia alarmują. Rosjanie mogą użyć cywilów jako "żywe tarcze"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 11:39
Przez Chersoń, na południu Ukrainy, jedzie rosyjska kolumna wojskowa - poinformował we wtorek szef władz obwodu chersońskiego Hennadij Łahuta, cytowany przez Ukraińską Prawdę. Według niego Rosjanie biorą mieszkańców jako zakładników.
Wojna na Ukrainie. Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie miasta i atakują ludność cywilną.
Wojna na Ukrainie. Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie miasta i atakują ludność cywilną.Foto: Forum/:Cozzoli/Fotogramma/Archiwum: Prasa Zuma

Łahuta pokazał zdjęcia i nagrania, na których widać jak ulicami miasta jedzie rosyjska kolumna pojazdów opancerzonych - pisze serwis.

Przedstawiciel władz przekazał w mediach społecznościowych, że Rosjanie, którzy wkraczają do miasta, biorą miejscowych mieszkańców w niewolę. Najpewniej będą wykorzystywani jako żywa tarcza, by siły rosyjskie mogły przesuwać się naprzód - twierdzi Łahuta.

W mieście włączono alarm przeciwlotniczy, słychać silne wybuchy.

Wcześniej mer Chersonia Ihor Kołychajew poinformował, że armia rosyjska ustawiła posterunki na wjazdach do Chersonia, ale miasto nie zostało poddane.

Posłuchaj
00:46 11594799_1-buszko11.mp3 Rosjanie zbombardowali centrum Charkowa, drugiego co do wielkości ukraińskiego miasta. Rosyjskie wojsko wkroczyło do Chersonia na południu kraju. Ataki trwają też w innych miastach Ukrainy. O szczegółach Paweł Buszko (IAR) 

Pod bardzo ciężkim ostrzałem znajduje się we wtorek Charków. Rosjanie ostrzelali miasto rakietami Grad i pociskami manewrującymi - poinformował rano szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow. Trwa liczenie ofiar wśród cywilów - dodał. Uderzono m.in. w centralny plac miasta przed siedzibą władz obwodowych.

Ukraina walczy z rosyjską inwazją. Całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

paw/

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem