more_horiz
Wiadomości

Rosja: będą nowe represje wobec mediów i dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 06:52
Do Dumy Państwowej wpłynął projekt poprawek, które pozwolą Prokuraturze Generalnej na likwidację mediów. To kolejne zaostrzenie represji wobec dziennikarzy w Rosji.
Kreml nowe restrykcyjne dla dziennikarzy wprowadził 5 marca, teraz obowiązują kolejne.
Kreml nowe restrykcyjne dla dziennikarzy wprowadził 5 marca, teraz obowiązują kolejne.Foto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Nowy dokument dokument zakłada kary dla dziennikarzy za powielanie informacji innych mediów, jeśli ich treść jest niezgodna z propagandową linią Kremla.

Do tej pory rosyjski regulator rynku telekomunikacyjnego mógł blokować dostęp do stron internetowych niezależnych mediów. Jednak cofnięcie licencji poszczególnym redakcjom wymagało kilkustopniowej procedury i wyroku sądu. Poprawki zgłoszone do Dumy Państwowej zakładają, że Prokuratura Generalna bezpośrednio będzie mogła żądać likwidacji mediów, które publikują treści niezgodne z obowiązującym przekazem propagandowym.

Prokuratura będzie mogła również zakazywać pracy zagranicznym mediom, działającym na terytorium Rosji, w tym odbierać akredytacje dziennikarzom.

Już od 5 marca w Federacji Rosyjskiej obowiązują przepisy przewidujące wysokie grzywny i kary pozbawienie wolności dla osób, które publikują informacje inne, niż podawane przez Kreml.

Posłuchaj
00:40 Rosja zaostrza represje wobec dziennikarzy - relacja Macieja Jastrzębskiego IAR.mp3 Rosja zaostrza represje wobec dziennikarzy - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

Czytaj także:


Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

 pg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem