more_horiz
Wiadomości

Napięcia w Strefie Gazy. AFP informuje o wzajemnym ostrzale Izraela i Palestyny

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2022 02:43
Siły izraelskie przeprowadziły naloty w Strefie Gazy w odwecie za wystrzelenie w kierunku Izraela rakiety z palestyńskiej enklawy - poinformowali AFP świadkowie i rządzący tam ruch islamistyczny.
Według świadków, izraelskie samoloty przeprowadziły ataki w południowej części Strefy Gazy
Według świadków, izraelskie samoloty przeprowadziły ataki w południowej części Strefy GazyFoto: Anas-Mohammed/ Shutterstock

Według świadków izraelskie samoloty przeprowadziły ataki w południowej części Strefy Gazy. Uzbrojone skrzydło Hamasu ogłosiło, że otworzyło ogień do izraelskich samolotów.

Na razie brak informacji o skutkach ataków.

Wzrost napięcia w Izraelu

W ostatnim czasie w Izraelu rośnie napięcie między społecznością żydowską a palestyńską. Sytuację zaostrzyła decyzja o wprowadzeniu blokady na Zachodnim Brzegu na czas żydowskiego święta Paschy. Dodatkowe restrykcje władze Izraela wprowadziły po tym, ja w całym kraju doszło do serii ataków ulicznych, w których od początku marca zginęło 14 osób.

W Wielki Piątek w starciach z izraelską policją na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie zostało rannych co najmniej 152 Palestyńczyków. Według strony palestyńskiej, policja wtargnęła o świcie na wzgórze, gdzie tysiące muzułmanów zgromadziło się na modlitwie w meczecie Al Aksa. Izraelska policja twierdzi, że interweniowała, gdy po zakończeniu modłów Palestyńczycy odmówili opuszczenia wzgórza, a zamaskowani mężczyźni obrzucili kamieniami żydowskie miejsce modlitwy w pobliżu Ściany Płaczu.

Wcześniej, 10 kwietnia, uzbrojona w nóż Palestynka zaatakowała izraelskiego policjanta w Hebronie na Zachodnim Brzegu Jordanu. Kobieta została zastrzelona przez izraelskie siły bezpieczeństwa, o czym poinformował rzecznik prasowy miejskiej policji Tamir Petro. Według relacji rzecznika, Palestynka pojawiła przy punkcie kontrolnym policji i zaatakowała nożem funkcjonariusza, który "odniósł nieznaczne rany".

Czytaj także:

 mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem