more_horiz
Wiadomości

Potężna eksplozja w hotelu w Hawanie. Rośnie liczba ofiar

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2022 03:00
Cztery nieżyjące osoby wydobyto spod gruzów Hotelu Saratoga w Hawanie na Kubie. Oznacza to, że bilans ofiar śmiertelnych eksplozji, która zniszczyła budynek, wzrósł do 22. Wśród nich są ciężarna kobieta i dziecko.
Cztery osoby zginęły w wyniku eksplozji w hotelu w Hawanie
Cztery osoby zginęły w wyniku eksplozji w hotelu w HawanieFoto: Twitter/New York Post

Mieszkańcy Hawany oddają krew. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali, część z nich jest w poważnym stanie. Także na miejscu zdarzenia udzielana była pomoc.

Hotel Saratoga znajduje się centrum kubańskiej stolicy, naprzeciw parlamentu - Kapitolu Narodowego. Budynek był remontowany, wewnątrz znajdowali się m.in. robotnicy, którzy prowadzili prace wykończeniowe przed wtorkowym otwarciem, oraz personel obiektu.

Hawana. Przyczyny eksplozji w hotelu

Jak podają kubańskie media, do wybuchu doszło podczas przetaczania skroplonego gazu z cysterny do hotelu. Zniszczeniu uległa niemal cała fasada budynku - oprócz dwóch najwyższych pięter - i jego wnętrza. Uszkodzone zostały okoliczne budynki oraz znajdujące się na ulicy samochody i autobusy. Ewakuowano dzieci z pobliskiej szkoły, kilka osób zostało rannych.

Na miejsce przybyli przedstawiciele władz Kuby, w tym pierwszy sekretarz Komunistycznej Partii Kuby i prezydent Republiki Miguel Diaz-Canel Bermudez. Kondolencje z powodu tragedii przekazały rządowi Kuby władze Meksyku oraz Stanów Zjednoczonych.

Czytaj także:

jp

Zobacz także

Zobacz także