more_horiz
Wiadomości

W Brukseli o wsparciu dla Syrii. Rusza kolejna konferencja darczyńców

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2022 06:20
W Brukseli rozpocznie się konferencja dotycząca pomocy dla Syrii, pogrążonej w wojnie domowej od 2011 roku. Spotkanie organizuje Unia Europejska i ONZ.
Wojna w Syrii toczy się od 2011 roku
Wojna w Syrii toczy się od 2011 rokuFoto: OMAR HAJ KADOUR/AFP/East News

Wtorkowe spotkanie będzie szóstą konferencją darczyńców w belgijskiej stolicy.

Dziesiątki miliardów euro pomocy

W ubiegłym roku zebrano dla Syrii 5 miliardów 300 milionów euro, Unia zadeklarowała 3 miliardy 700 milionów euro. To pieniądze z europejskiego budżetu oraz budżetów krajowych państw członkowskich.

Wspólnota jest największym darczyńcą i od 2011 roku, kiedy wybuchła wojna domowa w Syrii, przeznaczyła prawie 27,5 miliarda euro pomocy humanitarnej i stabilizacyjnej. We wtorek mają paść kolejne deklaracje także dla krajów sąsiadujących z Syrią, które przyjęły uchodźców. "Mimo wojny u naszych drzwi Unia Europejska nie zapomina o innych konfliktach" - napisał szef unijnej dyplomacji Josep Borrell, zapraszając na konferencję.

Wiele milionów potrzebujących

Komisarz do spraw zarządzania kryzysowego Janez Lenarczicz podkreślił, że po jedenastu latach wojny domowej w Syrii prawie 15 milionów osób potrzebuje pomocy humanitarnej ratującej życie.


Posłuchaj
00:55 syria - konferencja - .mp3 O godzinie 9 w Brukseli rozpocznie się konferencja dotycząca pomocy dla Syrii, pogrążonej w wojnie domowej od 2011 roku. Spotkanie organizuje Unia Europejska i ONZ. To już szósta konferencja darczyńców w belgijskiej stolicy. O szczegółach Beata Płomecka (IAR)

Czytaj także:

mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem