more_horiz
Wiadomości

"Nie będzie na to zgody". Sadoś o wyłączeniu embarga na import ropy z szóstego pakietu sankcji

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 23:33
- Nie będzie zgody na wyłączenie embarga na import ropy z Rosji z szóstego pakietu sankcji - powiedział Andrzej Sadoś ambasador Polski przy Unii Europejskiej.
Trwają negocjacje w sprawie najnowszego, szóstego pakietu sankcji wobec Rosji
Trwają negocjacje w sprawie najnowszego, szóstego pakietu sankcji wobec RosjiFoto: shutterstock.com/martinbertrand.fr

Andrzej Sadoś odniósł się tym samym do pojawiających się sugestii, by oddzielić od pakietu embargo i przyjąć pozostałe elementy co do których jest zgoda, a jednocześnie nadal prowadzić negocjacje, by przekonać Węgry do zaakceptowania embarga. 

Ambasador Polski przy Unii podkreśli, że sprzeciw wobec takich sugestii wyraża nie tylko Polska i że według większości krajów restrykcje muszą być zaostrzane, a nie łagodzone. - Nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że tylko efektywne sankcje, które skutecznie ograniczą finansowanie rosyjskiej maszyny wojennej, będą w stanie powstrzymać rosyjską agresję przed jej rozprzestrzenianiem się w Europie - podkreślił ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś.

Brak przełomu 

Piątkowe spotkanie unijnych ambasadorów ponownie nie przyniosło przełamania impasu. Węgry nadal blokują zgodę na wprowadzenie embarga na import ropy. Domagają się unijnych funduszy na modernizację swoich ropociągów, by odłączyć się od rurociągu tłoczącego rosyjską ropę i podłączyć do rury z Chorwacji.

Wydaje się, że w weekend nie będą prowadzone negocjacje i że w poniedziałek, na wyższym szczeblu - ministerialnym, podjęta zostanie próba osiągnięcia porozumienia. Do Brukseli przylatują na comiesięczne spotkanie szefowie dyplomacji 27 krajów.

Posłuchaj
00:12 11738266_1.mp3 Andrzej Sadoś: nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że tylko efektywne sankcje (...) będą w stanie powstrzymać rosyjską agresję przed jej rozprzestrzenianiem się w Europie (IAR)

Czytaj więcej:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem