more_horiz
Wiadomości

Mija 89. doba wojny na Ukrainie. Sztab: na wschodzie spadła intensywność działań bojowych

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 07:22
Trwa osiemdziesiąty dziewiąty dzień heroicznego oporu narodu ukraińskiego wobec rosyjskiej inwazji wojskowej. "Intensywność działań bojowych spadła na niektórych kierunkach na wschodzie Ukrainy" - podał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w codziennej aktualizacji wywiadowczej opisującej sytuację na froncie.
Rosja zwiększyła intensywność użycia samolotów w celu zniszczenia krytycznej infrastruktury
Rosja "zwiększyła intensywność użycia samolotów w celu zniszczenia krytycznej infrastruktury"Foto: PAP/EPA/ALESSANDRO GUERRA

"Na kierunkach Awdijiwki, Kurachowego, Nowopawliwki i Zaporoża odnotowuje się spadek intensywności prowadzenia działań bojowych" - wskazał sztab w komunikacie opublikowanym na Facebooku, odnosząc się do miast i miejscowości leżących na zachód od Doniecka. Jednocześnie wskazano, że na kierunku donieckim wojska rosyjskie nie zaprzestają prób przerwania obrony ukraińskiej.

"Wróg niszczy infrastrukturę krytyczną"

Sztab poinformował także, że Rosja "zwiększyła intensywność użycia samolotów w celu zniszczenia krytycznej infrastruktury" obszarów zamieszkanych w strefie działań bojowych. W szczególności sztab wymienił ostrzały infrastruktury w rejonach miejscowości Łyman, Ozerne i Dibrowa. 

"Utrzymuje się zagrożenie atakami lotniczymi i rakietowymi z terytorium Białorusi. Z kolei w regionie naddniestrzańskim Republiki Mołdawii nie odnotowuje się znaczących ruchów personelu i sprzętu" - napisano w komunikacie. 

Działania bojowe miały też miejsce w kierunku Siewierodoniecka, w rejonie wsi Toszkiwka w obwodzie ługańskim. W ciągu minionej doby na kierunkach donieckim i ługańskim odparto jedenaście ataków wroga rosyjskiego. Ponadto sztab przekazał, że ukraińskie siły zniszczyły m.in. sześć czołgów i cztery pociski manewrujące przeciwnika. 

Rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Sztupun w codziennej aktualizacji wywiadowczej. 

Czytaj również:

»ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem