more_horiz
Wiadomości

Ukraiński generał alarmuje: Rosjanie rozlokowują w Brześciu rakiety Iskander. Tuż przy polskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 16:40
Generał Ołeksij Hromow, zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że Rosjanie rozlokowują rakiety Iskander w Brześciu na Białorusi. - To może oznaczać, że mają zamiar ostrzeliwać stamtąd zachodnią Ukrainę. Brześć jest położony nad Bugiem tuż przy granicy z Polską.  
Generał Hromow: Rosjanie rozlokowują rakiety Iskander w Brześciu na Białorusi
Generał Hromow: Rosjanie rozlokowują rakiety Iskander w Brześciu na BiałorusiFoto: shutterstock.com/ID1974, google.com/maps

"Robimy, co możemy" - przekazał Generał Ołeksij Hromow, zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy. Dodał, że siły rosyjskie mają obecnie przewagę w regionie Ługańska.

W środę szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj poinformował, że sytuacja na wschodzie Ukrainy jest "wyjątkowo zła", a 95 proc. Ługańszczyzny zostało już opanowane przez wroga. Zapewnił jednak, że wciąż nie doszło do utraty kontroli nad strategicznie ważną trasą Lisiczańsk-Bachmut, łączącą Siewierodonieck z miastami Dniepr i Zaporoże, a także centralną i zachodnią częścią Ukrainy.

Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy ostrzegł po raz pierwszy we wtorek, że rosyjska armia rozlokowała dywizjon rakiet Iskander-M w obwodzie brzeskim, 50 km od granicy z Ukrainą.

Rosjanie szykują się na długą okupacje terenów? 

Rosjanie budują trzecią linię umocnień na terenie obwodów chersońskiego i zaporoskiego na południu Ukrainy i zwiększają tam liczebność wojsk - poinformował z kolei ukraiński wywiad wojskowy. W ocenie analityków oznacza to, że Rosja zamierza pozostać tam na długo i szykuje się do okupacji terytoriów.

- Na Chersońszczyznę i do regionu zaporoskiego przerzucane są wojska z okupowanego Krymu, które wcześniej przybywają z Rosji. Oprócz sił lądowych, w skład tych formacji wchodzą również komponenty morski i lotniczy - mówił przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Wadym Skibicki w rozmowie z radiem Krym.Realii, czyli krymskiego projektu Radia Swoboda.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

ASP


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem