more_horiz
Wiadomości

Premier Włoch po rozmowie z Putinem. "Nie ma nadziei na pokój"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 21:42
Mario Draghi przyznał, że rozmowa z prezydentem Rosji nie przyniosła żadnych konkretnych rezultatów. - Czy są jakieś nadzieje na pokój? Odpowiedź brzmi: nie. Być może uda się doprowadzić do porozumienia Rosji i Ukrainy w sprawie odblokowania portów na Morzu Czarnym - mówił premier.
Według premiera Włoch obecnie nie ma szans na pokój
Według premiera Włoch obecnie nie ma szans na pokój Foto: PAP/EPA/DAVE MUSTAINE

Premier Włoch Mario Draghi odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Władimirem Putinem. Dotyczyła głównie kwestii odblokowania ukraińskich portów na Morzu Czarnym i umożliwienia transportu ukraińskiego zboża do Afryki.

Rozmowa odbyła się z inicjatywy włoskiego premiera. Nie była zapowiadana. Mario Draghi przyznał, że nie przyniosła żadnych konkretnych rezultatów.

Porozumienie w sprawie odblokowania portów? 

- Czy są jakieś nadzieje na pokój? Odpowiedź brzmi: nie. Być może uda się doprowadzić do porozumienia Rosji i Ukrainy w sprawie odblokowania portów na Morzu Czarnym - mówił premier.

Społeczność międzynarodowa, a szczególnie Włosi, obawiają się, że zablokowanie eksportu ukraińskiego zboża i kukurydzy wywoła klęskę głodu w Afryce, a w konsekwencji masową, niekontrolowaną migrację przez Morze Śródziemne.

Wcześniej szef rosyjskiej dyplomacji Sergiej Ławrow powiedział, że włoski plan zwołania międzynarodowej konferencji pokojowej w sprawie Ukrainy jest niepoważny.

Posłuchaj
00:49 premier Wloch.mp3 Premier Włoch po rozmowie z Putinem: nie ma nadziei na pokój (IAR) 

Czytaj także: 

bartos

Zobacz także

Zobacz także