more_horiz
Wiadomości

Władze Kuby złagodziły kary dla 12 więźniów politycznych. Uczestniczyli w antyrządowych protestach

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 01:30
12 więźniów politycznych, którzy w lipcu zeszłego roku brali udział antyrządowych protestach, otrzymało łagodniejszą karę. Skazani zostaną przeniesieni do zakładów karnych typu otwartego. Będą tam przebywali za dnia, aby wykonywać prace społeczne, a wieczory i noce spędzą w swoich domach.
Władze Kuby złagodziły kary dla 12 więźniów politycznych
Władze Kuby złagodziły kary dla 12 więźniów politycznychFoto: Forum/Ernesto Mastrascusa

Więźniowie, którym kary złagodzono, mają od 18 do 36 lat. Kubańscy aktywiści poinformowali, że oprócz tego 11 osób zwolniono. Wciąż jednak 730 demonstrantów, których ukarano za udział w zeszłorocznych wystąpieniach, przebywa w więzieniach i aresztach.

Antyrządowe protesty na Kubie

Antyrządowe protesty, które odbywały się na Kubie w dniach 11 i 12 lipca 2021 roku, zostały spacyfikowane przez tamtejsze służby. Jedna osoba straciła wtedy życie, dziesiątki zostało rannych, a niemal 1400 zatrzymano.

Z szacunków Kubańskiego Obserwatorium ds. Konfliktów (OCC) wynika, że w antyrządowych protestach wzięło udział łącznie ponad 187 tys. osób. Uczestniczyły one w 584 demonstracjach.

Manifestacje miały związek z nasilającą się biedą i trudnościami w dostępie do żywności, lekarstw oraz szczepionek przeciwko COVID-19. 

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem