more_horiz
Wiadomości

Emocjonalne wystąpienie Zełenskiego. "Rosjanie to bezduszni terroryści"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022 23:08
- Rosja stała się największą organizacją terrorystyczną na świecie - stwierdził prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W wieczornym wystąpieniu ocenił, że rosyjski atak na centrum handlowe w Krzemieńczuku to jeden z "najbardziej zuchwałych" zamachów w historii Europy.
Uderzyć rakietami w taki obiekt może tylko absolutnie bezduszny terrorysta - podkreślił Zełenski
Uderzyć rakietami w taki obiekt może tylko absolutnie bezduszny terrorysta - podkreślił ZełenskiFoto: facebook.com/zelenskiy.official

Prezydent Ukrainy poinformował, że według najnowszego bilansu, w wyniku rosyjskiego ataku na centrum handlowe w Krzemieńczuku zginęło 12 osób, 24 osoby zostały ranne.

- To nie było przypadkowe uderzenie rakiety. To było wyrachowane rosyjskie uderzenie. To był jeden z najbardziej zuchwałych ataków terrorystycznych w historii Europy - mówił Wołodymyr Zełenski.

- Spokojne miejsce, zwyczajne centrum handlowe, w środku kobiety, dzieci, zwyczajni cywile. Według informacji służb ratowniczych w momencie ataku w środku było prawie tysiąc osób. Na szczęście - z tego, co wiadomo w tej chwili - większości ludzi udało się wyjść cało - mówił.

Uderzyć rakietami w taki obiekt może tylko absolutnie bezduszny terrorysta - podkreślił.

Znaczne straty

Wołodymyr Zełenski powiedział, że obecnie nie jest możliwe ustalenie liczby poszkodowanych, pożarem jest objętych ponad 10 tys. mkw. powierzchni. Akcja ratunkowa jest nadal prowadzona, i - jak mówił - trzeba mieć świadomość tego, że straty będą znaczne.

Poinformował, że ranni zostaną otoczeni opieką. Na miejsce wyruszyli już lekarze z Kijowa, a także minister spraw wewnętrznych.

"Nie da się zliczyć"

Prezydent wskazał, że Rosja zastosowała przeciwko Ukrainie prawie 2800 różnych pocisków manewrujących.

- Bomb lotniczych, pocisków artyleryjskich, które uderzają w nasze miasta, po prostu nie da się zliczyć. Są ich setki tysięcy w ciągu czterech miesięcy wojny. To nic innego niż terror - podkreślił. 

Czytaj także:

fc

Zobacz także

Zobacz także