more_horiz
Wiadomości

Rosyjskie ostrzały Ukrainy. 10 osób zginęło w Odessie, wzrosła liczba zabitych w Mikołajowie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 06:00
Co najmniej 10 osób zginęło w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na budynki cywilne w Odessie - przekazał rzecznik odeskiej administracji regionalnej Serhij Bratczuk. Służba prasowa Państwowego Pogotowia Ratunkowego w obwodzie mikołajowskim podała z kolei, że liczba ofiar śmiertelnych ostrzału w Mikołajowie wzrosła do ośmiu.
Liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiego ostrzału w Mikołajowie wzrosła do ośmiu
Liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiego ostrzału w Mikołajowie wzrosła do ośmiuFoto: PAP/EPA/GEORGE IVANCHENKO

Jak dodał przedstawiciel odeskiej administracji, siedem osób zostało rannych, a wśród nich troje dzieci. Jedna z rakiet uderzyła w dziewięciopiętrowy blok mieszkalny. Zniszczona została klatka schodowa. Druga rakieta uderzyła w ośrodek wypoczynkowy, w którym rannych zostało kilka osób.

W Mikołajowie rannych zostało dodatkowo sześciu cywilów. Do zmasowanego ostrzału rakietowego miasta doszło w środę około godz. 6 rano (godz. 5 w Polsce).

>>> ATAK NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

Jedna z rakiet trafiła w wielopiętrowy dom mieszkalny. Zniszczone zostały piętra od drugiego do czwartego, a odłamki uszkodziły także okoliczne domy.

W rezultacie ataku całkowicie spłonęło 11 garaży i osiem samochodów, a także uszkodzony został ośrodek wypoczynkowy oraz infrastruktura portowa i produkcyjna.

 

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także