Alarm lotniczy w Kijowie. Rosjanie znów atakują dronami
W Kijowie ogłoszono alarm lotniczy - informuje Administracja Wojskowa ukraińskiej stolicy. Stolica Ukrainy jest atakowana przez Rosję dronami.
2022-12-30, 03:00
Jednocześnie Administracja Wojskowa Kijowa podkreśliła w mediach społecznościowych, że w mieście działa obrona powietrzna działa.
Szef stołecznej administracji wojskowej Ołeksij Kułeba wskazał, że miasto jest atakowane przez rosyjskie drony. Polityk zaapelował też do mieszkańców, aby pozostali w schronach i przypomniał, żeby nie nagrywali pracy wojska.
Agencja Reutera poinformowała, powołując się świadka mieszkającego w odległości ok. 20 km na południe od Kijowa, że słychać było odgłosy wybuchów i ognia artylerii przeciwlotniczej.
W rejonie Dniepropietrowska i Zaporoża zestrzelono 10 rosyjskich dronów
W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych przez ukraińskie Dowództwo "Wschód" czytamy z kolei, że siły ukraińskie strąciły dziesięć dronów wystrzelonych przez Rosję.
REKLAMA
Żołnierze strącili dziewięć dronów szturmowych typu Szahed, produkcji irańskiej, i jednego drona typu Merlin. Maszyny zestrzelono w rejonie Dniepropietrowska i Zaporoża.
Masowy ostrzał Ukrainy
Ukraiński resort spraw wewnętrznych podał z kolei, że w wyniku rosyjskich ostrzałów zginęły trzy osoby, a kolejne sześć osób jest ranne. Wśród poszkodowanych jest dziecko.
REKLAMA
Posłuchaj
ms
REKLAMA