Rabowali majątek po Izraelczykach. Cywile ze Strefy Gazy byli razem z terrorystami z Hamasu

2023-10-16, 16:29

Rabowali majątek po Izraelczykach. Cywile ze Strefy Gazy byli razem z terrorystami z Hamasu
Najwięcej osób zginęło pierwszego dnia wojny. Hamas dokonał masakr na terenach położonych przy granicy ze Strefą Gazy w pobliżu miejscowości Reim oraz w kibucach Beeri i Kfar Aza. Foto: PAP/Abaca

Nagrania z monitoringu z izraelskiego kibicu Beeri, gdzie 7 października palestyńscy terroryści z Hamasu zamordowali ponad 100 mieszkańców, dowodzą, że wraz z bojownikami do miejscowości przybyli cywile ze Strefy Gazy, którzy rozkradli majątek zabitych Izraelczyków - powiadomił w poniedziałek portal Times of Israel.

Nagrania przedstawiające moment wtargnięcia Palestyńczyków do Beeri opublikowano na kanale South First Responders na komunikatorze Telegram. Te materiały ukazują mieszkańców Strefy Gazy, którzy przybyli do kibicu samochodami i na motocyklach, a następnie zaczęli rabunek. Kradziono m.in. pojazdy rolnicze, telewizory, a nawet dziecięce rowerki - czytamy na łamach serwisu. Times of Israel opublikował nagrania przedstawiające liczne przypadki szabrownictwa w Beeri.

Rabowali majątek po Izraelczykach

Niektórzy cywile, którzy grabili kibuc, byli uzbrojeni. Pojawiało się wiele doniesień, że te osoby, podobnie jak bojownicy z Hamasu, porywały izraelskich mieszkańców Beeri i wywoziły ich do Strefy Gazy w charakterze zakładników - przekazały izraelski portal i kanał South First Responders.

Łączna liczba ofiar śmiertelnych po obu stronach konfliktu wynosi już ponad 4 tys., z czego około 1,4 tys. w Izraelu i 2,75 tys. w Strefie Gazy. Najwięcej osób zginęło pierwszego dnia wojny, gdy bojownicy Hamasu dokonali masakr na terenach położonych przy granicy ze Strefą Gazy - podczas festiwalu muzycznego w pobliżu miejscowości Reim oraz w kibucach Beeri i Kfar Aza.

7 października w godzinach porannych Izrael został niespodziewanie zaatakowany przez palestyński Hamas. Uderzenie skutkowało największą liczbą ofiar śmiertelnych wśród Izraelczyków od 1973 roku, gdy państwo żydowskie stoczyło wojnę z koalicją syryjsko-egipską. 

Czytaj również:

Wojna w Izraelu. Zobacz raport Wojciecha Cegielskiego 

PAP/mm

Polecane

Wróć do strony głównej