"Achilles" zaatakował prawie 600 Rosjan. Trwa rzeź pod Pokrowskiem

Operatorzy z oddziału "Achilles" zaatakowali dronami niemal 600 żołnierzy rosyjskich grup szturmowych, którzy działali na kluczowych odcinkach frontu - podały Siły Systemów Bezzałogowych Sił Zbrojnych Ukrainy (SBS). W mediach społecznościowych zamieszczono nagranie pokazujące działania operatorów.

2026-02-20, 13:06

"Achilles" zaatakował prawie 600 Rosjan. Trwa rzeź pod Pokrowskiem
Rosyjscy żołnierze próbują uciec przed dronami jednostki "Achilles". Foto: Сили безпілотних систем ЗС України
Czytaj także:

Wytropili setki Rosjan. Opublikowano wideo

Operatorzy dronów z 429. Samodzielnej Brygady Systemów Bezzałogowych "Achilles" działają m.in. w rejonie Kupiańska i Pokrowska. Ich bezzałogowce wykrywają działania okupantów w newralgicznych miejscach na froncie. Jak podaje SBS, jedną z taktyk Rosjan jest wysyłanie małych grup szturmowych, które maja się wdzierać w głąb kontrolowanego przez Ukrainę terytorium.

"»Achilles« stabilnie wykazuje wysokie wyniki w powstrzymywaniu prób ofensywnych przeciwnika. Tylko w lutym jednostka trafiła ponad 590 żołnierzy personelu przeciwnika" - podkreślono w mediach społecznościowych przedstawiając nagranie.

Źródło: Siły Systemów Bezzałogowych Sił Zbrojnych Ukrainy

Dronowa wymiana ciosów

Jednostkom SBS udało się ponadto trafić minionej doby trzy czołgi oraz cztery systemy artyleryjskie Rosjan - informuje "ArmiaInform". Ukraińskie drony uderzyły też w wojskowe lotniska na Krymie. W rejonie Sewastopola słychać było eksplozje, a w kilku budynkach wypadły szyby w oknach. Rosjanie informują o zestrzeleniu szesnastu dronów bojowych. Nie podają jednak informacji o zniszczeniach.

Z kolei według danych ukraińskiej armii Rosjanie w nocy z czwartku na piątek atakowali Ukrainę 128 dronami i jedną rakietą balistyczną.

Czytaj także:

Źródło: armyinform.com.ua/Polskie Radio/ms

Polecane

Wróć do strony głównej