Jedna rakieta miała zostać przechwycona przez izraelski system obrony powietrznej i zniszczona nad Wzgórzami Golan - w pobliżu popularnego kurortu narciarskiego Mount Hermon.
Do ataku doszło po tym jak Damaszek oskarżył Jerozolimę o atak w południowej części kraju. Siły zbrojne Izraela w wydanym oświadczeniu ostrzegły syryjską armię, by te nie próbowały atakować terytorium Izraela lub jego sił zbrojnych.
Również syryjska agencja SANA informuje o izraelskim ataku lotniczym. W stolicy kraju, Damaszku, miały być słyszane wybuchy. Zdaniem wojskowych źródeł na które powołuje się agencja izraelski atak udało sie odeprzeć bez strat,. 9 pocisków wystrzelonych przez izraelskie odrzutowce miały zostać unieszkodliwionych.
jp