more_horiz
Wiadomości

Polski Dreamliner wylądował w New Delhi. PLL LOT rozpoczynają regularne loty do Indii

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 22:40
Pierwszy Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował w stolicy Indii New Delhi - w ten sposób polski przewoźnik rozpoczął regularne połączenia na trasie z Warszawy. Z tej okazji wieczorem w New Delhi odbyła się uroczysta gala, która uświetniła to wydarzenie.
Audio
  • PLL LOT debiutuje w Indiach. Relacja Aleksandra Pszoniaka (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com

Jak mówił prezes PLL LOT Rafał Milczarski, przewoźnik długo przygotowywał się do tej trasy. Wyraził też przekonanie, że będzie ona sukcesem. Zaznaczył, że kierunek jest atrakcyjny zarówno dla turystów, jak i dla przedsiębiorców. Bezpośrednie połączenie między Polską a Indiami - jak twierdzi - ułatwi kontakty handlowe między Polską a Indiami.

dreamliner lot free1200.jpg
LOT będzie latał do Indii. Dziś pierwszy rejs do Delhi

Połączenie ważne dla turystyki i biznesu

Rafał Milczarski podkreślił, że Indie, to siódma gospodarka świata i drugi po Chinach najludniejszy kraj na Ziemi. Po Singapurze Indie, to drugi ośrodek inwestycji bezpośrednich w Azji. Z kolei Polska dla indyjskiego biznesu jest traktowana jako brama Unii Europejskiej. Dodał, że nowy kierunek powinien zainteresować także pasażerów z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Połączenie zostało w taki sposób ustawione w rozkładzie lotów, by było wygodne także dla osób dolatujących z innych krajów - podsumował prezes LOT-u. Rejsy z Warszawy do New Delhi będą się odbywały pięć razy w tygodniu. Połączenia między Warszawą a Delhi są obsługiwane Dreamlinerami w wersji 787-8 i 787-9

W tym roku polski przewoźnik rozpoczął też regularne rejsy do Miami na Florydzie. W listopadzie zostanie uruchomione połączenie do Kolombo na Sri Lance.

jmo

Zobacz także

Zobacz także