more_horiz
Wiadomości

"Zjednoczmy głosy, wznosząc je ku Niebu". Wezwanie modlitewne papieża Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 13:21
Papież Franciszek wezwał chrześcijan wszystkich wyznań do wspólnej modlitwy w środę 25 marca w związku z pandemią koronawirusa. Wezwanie to skierował po modlitwie Anioł Pański, którą odmówił w bibliotece Pałacu Apostolskiego.
Audio
  • Papież zaapelował, by na pandemię wirusa odpowiedzieć modlitwą - relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Południową modlitwę transmitowały watykańskie media. Podobnie, jak wcześniej odbyła się ona bez udziału wiernych. Plac Świętego Piotra, na którym zawsze gromadzili się ludzie, jest od dłuższego czasu zamknięty.

kościół pusty pap 1200.jpg
"To nie cisza, lecz duchowe wołanie". Przesłanie abpa Gądeckiego na niedzielę Wielkiego Postu

Papież poświęcił homilię słowom Jezusa „Jestem światłością świata”. Powiedział, że wszyscy jesteśmy wezwani, by przyjąć świętą światłość i przekazywać ją innym całym swoim życiem. Dodał, że czas Wielkiego Postu jest cenną okazją, by prosić Boga o miłosierdzie.

Apel o zjednoczenie głosów

Zwracając się za pośrednictwem mediów do wiernych papież powiedział: "W tych dniach próby, gdy ludzkość drży z powodu zagrożenia ze strony pandemii, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom, by zjednoczyli swoje głosy wznosząc je ku Niebu".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Wielki Post w czasie zagrożenia. Duszpasterze zapraszają na rekolekcje online

- Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, by razem ze wszystkimi chrześcijanami różnych wyznań wzywali Najwyższego, Boga Wszechmogącego odmawiając jednocześnie modlitwę, jakiej Jezus Nasz Pan nas nauczył" - mówił Franciszek. Wskazał następnie: "Zachęcam zatem wszystkich do odmówienia Ojcze Nasz w środę 25 marca w południe".

Pandemia modlitwy jako odpowiedź na koronawirusa

Papież powiedział, że na pandemię koronawirusa trzeba odpowiedzieć pandemią modlitwy, współczucia i czułości, szczególnie wobec samotnych i słabych.

Papież Franciszek zapowiedział także, że specjalną modlitwę poprowadzi w piątek w bazylice Świętego Piotra. 


mbl

Zobacz także

Zobacz także