more_horiz
Wiadomości

Elon Musk zapowiada test rakiety SN8. Ma wznieść się na 18 km i bezpiecznie wylądować

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 15:35
Elon Musk poinformował, że w przyszłym tygodniu odbędzie się lot testowy rakiety SN8. Pojazd ma wznieść się na wysokość 18 300 metrów, a następnie bezpiecznie wylądować - podaje kopalniawiedzy.pl.
Symulacja startu rakiety SN8
Symulacja startu rakiety SN8Foto: screen YouTube/C-bass Productions

SN8 to rakieta z rodziny Starships, która w przyszłości ma zawieźć astronautów na Księżyc i Marsa. Wcześniejsze wersje, SN5 i SN6, z powodzeniem osiągnęły wysokość 150 metrów i bezpiecznie wylądowały. Teraz przed rakietą postawiono znacznie trudniejsze zadanie.

chip inwigilacja free shutter 1200.jpg
Chip w mózgu? Elon Musk po raz kolejny szokuje świat!

Testy SN5 oraz SN6 miały na celu sprawdzenie ich struktury. Obie wystartowały z Boca Chica w Teksasie i obie były napędzane pojedynczym silnikiem Raptor. Z kolei rakieta SN7 została celowo zniszczona, by zbadać granice jej wytrzymałości.

Czytaj także:

Jak informuje kopalniawiedzy.pl, SN8 wystartuje po przejściu testów naziemnych. W przeciwieństwie do poprzedniczek rakieta zostanie wyposażona w klapy ułatwiające sterowanie oraz nos, w którym w przyszłości będzie można umieszczać ładunki lub astronautów. Ponadto, jak zauważył Elon Musk, SN8 będzie już w znacznym stopniu przypominała ostateczną architekturę rakiety.

mr, kopalniawiedzy.pl

Zobacz także

Zobacz także