more_horiz
Wiadomości

"Daje nadzieję, że nie zostaną pozostawieni bez pomocy". Premier przedstawił szefowej KE plan dla Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 14:31
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w Brukseli szczegóły planu gospodarczego dla Białorusi. Przywódcy Grupy Wyszehradzkiej spotkali się z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Plan dla Białorusi to pomysł Warszawy, który uzyskał akceptację całego Wyszehradu. Dziś zapoznała się z nim szefowa Komisji.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki Foto: PAP/Leszek Szymański

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że dziesięciopunktowy plan dla Białorusi spotkał się z dobrym przyjęciem Ursuli von der Leyen. Według szefa polskiego rządu program daje Białorusinom nadzieję, że nie zostaną pozostawieni bez pomocy.

Łukaszenka 1200.jpg
"Wybory na Białorusi nie były ani wolne, ani uczciwe". UE nie uznaje Łukaszenki za prezydenta

- To ważne, że nie tylko Polska pomaga Białorusi, ale również Unia Europejska będzie zaangażowana. Tam są propozycje włączenia pakietu stabilizacyjnego, inwestycji infrastrukturalnych z instytucji takich jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy czy Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju i Europejski Bank Inwestycyjny - mówił szef polskiego rządu.

Posłuchaj
00:34 Morawiecki spec.mp3 Premier Mateusz Morawiecki w Brukseli przedstawił szefowej KE plan dla Białorusi (IAR) 

Plan zostanie przedstawiony europejskim przywódcom na unijnym szczycie w Brukseli, który ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

Czytaj także:

mr

Zobacz także

Zobacz także