more_horiz
Wiadomości

Więcej wojsk blisko polskiej granicy. Rosja dozbraja obwód kaliningradzki

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 13:35
Nowa dywizja zmotoryzowana, w której skład wejdzie m.in. pułk, ma zostać utworzona w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim w 2021 r. - poinformowała we wtorek agencja TASS, powołując się na źródła w ministerstwie obrony.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/eanstudio

Według TASS nowa dywizja zmotoryzowana zostanie utworzona w ramach 11 Korpusu Armijnego wojsk lądowych i obrony wybrzeża Floty Bałtyckiej (który stacjonuje w obwodzie kaliningradzkim niedaleko od granicy z Polską).

Czytaj więcej
pap_20200423_08V (1).jpg
Ta armia nie schodzi z poligonu. Ekspert OSW: dla Kremla użycie siły to realna opcja, ćwiczą coraz intensywniej

Z informacji agencji wynika, że dywizja powstanie częściowo na bazie formacji dotychczas podlegających dowództwu 11 Korpusu.

W skład nowej dywizji miałyby wejść samodzielny pułk zmotoryzowany, pułk pancerny, brygada zmotoryzowana, które wcześniej podlegały bezpośrednio dowództwu 11 Korpusu Armijnego. Nowa dywizja ma mieć kompletne jednostki zabezpieczenia bojowego, w tym pułk artyleryjski - poinformowano.

16 batalionów

TASS podaje, że według norm rosyjskich sił zbrojnych w składzie dywizji zmotoryzowanej wchodzą trzy pułki zmotoryzowane i jeden pancerny - w sumie 10 batalionów zmotoryzowanych i sześć batalionów pancernych.

W związku z planowaną reorganizacją wzrośnie liczba batalionów pancernych i zmotoryzowanych w składzie 11 Korpusu Armijnego.

Czytaj także:

jp

Zobacz także

Zobacz także